Bunt! Ukraińcy w Polsce nagrali swój stosunek do pracy (wideo)

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ukraińcy w Polsce. Ukraińcy to najbardziej liczna narodowość zarobkowa w Polsce. Według różnych danych szacuje się, że w Polsce może przebywać nawet 3 miliony Ukraińców. Zajmują się oni głównie najprostszymi pracami. Możemy ich spotkać w takich miejscach jak, chociażby magazyny, plantacje oraz budowy. Polscy pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają Ukraińców z powodu niskich wymagań finansowych. Praca w Polsce, praca dla Ukraińców, imigranci w Polsce, napływ Ukraińców do Polski. Wrzucili film i rozpętała się burza

Ukraińcy w Polsce nie są zadowoleni z pracy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kuba Wojewódzki znika z TVN? Oto powód

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Niestety nie wszyscy są zadowoleni z możliwości pracy w naszym kraju. Ukraińcy stawiają coraz wyższe wymagania, które w coraz mniejszym stopniu podobają się Polakom. Ukraińcy bowiem chcieliby zarabiać więcej od naszych rodaków. Coraz częściej to podkreślają.

CZYTAJ TEŻ: Magda Gessler i Anja Rubik złamały ciszę wyborczą? Gwiazdy TVN w ogniu krytyki

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Praca w Polsce i relacja. To o nas myślą imigranci w Polsce?

Swoje niezadowolenie okazują w przeróżny sposób. Jednego z oburzonych Ukraińców znaleźliśmy w internecie, gdzie nagrywa filmy o warunkach pracy w Polsce. W opinii młodego Ukraińca praca w naszym kraju nie należy do najłatwiejszych. Na dodatek warunki życia pracujących Ukraińców mają być poniżej jakichkolwiek oczekiwań.

– Tak wygląda walka o lodówki w polskich obozach pracy. Oto 30 złotych za dzień ciężkiej pracy „u pana Poliaka”. Żywimy się w sklepach Biedronka, a czasem pieczemy chleb na ognisku — mówi youtuber Kowal — młody Ukrainiec pracujący w naszym kraju.

Ukraińcy w Polsce, praca w Polsce, praca dla Ukraińców, imigranci w Polsce, napływ Ukraińców do Polski
Ukraińcy w Polsce, praca w Polsce, praca dla Ukraińców, imigranci w Polsce, napływ Ukraińców do Polski

Ukraińcy zarabiają za mało?

Kowal podkreśla, że większe pieniądze zarabia z nagrywania filmów, niż z pracy wykonywanej u polskiego plantatora. Opinię na temat warunków pracy w Polsce potwierdzają w komentarzach pod filmem jego rodacy. Czyżby miał to być zalążek przyszłego buntu Ukraińców w Polsce?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Obiecują 100 złotych dniówki, ale żeby zebrać tyle borówek, trzeba mieć sprawne palce. Dostajemy elektroniczne karty do rozliczania się z zebranych koszyków. Jak na koniec dnia nie przybijecie karty przy wyjściu z pola, to zamiast pieniędzy dostaniecie 150 zł kary. To za porzucenie stanowiska pracy. – opowiada Ukrainiec.

Ukraińcy w Polsce: Ile ich jest?

W Polsce według różnych danych znajduje się nawet do 3 milionów obywateli Ukrainy. Głównym powodem ich obecności jest przede wszystkim praca. Ukraińcy w Polsce widzą dla siebie nadzieję na lepsze jutro. Spora część z nich nie widzi perspektyw na skuteczny rozwój we własnym kraju.

POLECAMY:

Rubik zapytała Wojewódzkiego o orientację. Powiedział prawdę
Potwór z Loch Ness odnaleziony! Jednak istnieje? (foto)
Magda Gessler i Anja Rubik złamały ciszę wyborczą? Gwiazdy TVN w ogniu krytyki
Ziemkiewiczowi puściły nerwy! Tak ostro jeszcze nie było. Marsz Równości w Gdańsku

Ukraińcy w Polsce, praca w Polsce, praca dla Ukraińców, imigranci w Polsce, napływ Ukraińców do Polski. Wrzucili film i rozpętała się burza

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →