Staniszkis puściły nerwy! Tak skomentowała wyniki wyborów

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Znana ze swych stanowczych komentarzy profesor Jadwiga Staniszkis jest zawiedziona wynikiem wyborów. Niegdyś pierwsza orędowniczka partii Prawo i Sprawiedliwość, zmieniła ostatnimi czasy obóz i lobbuje w mediach za tym razem jednak bliższa sercu jest Koalicja Europejska. Wszyscy byli zaskoczeni rozbieżnością pomiędzy tym co wskazał exit poll (sondaże), a tym jakie były wyniki wyborów, jednakże jedno jest pewne, rok 2019 na długo zapadnie nam w pamięci.

Jak wyczytać można w wywiadzie udzielonym portalowi Fakt.pl Pani profesor jest sfrustrowana złym wynikiem KE. Wygrana PiS jest zaskoczenie,, ale też wielkim rozczarowaniem.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zapytali Warszawiaków na kogo głosowali. Odpowiedzi szokują

Po przeliczeniu wszystkich głosów PiS uzyskał ponad 45% poparcie, deklasując KE, która uzyskała tylko 38%. Większość komentatorów widziało już wygraną PO i spółki, wskazywały na to nawet wyniki sondażowe, przekazywane przez Exit Poll. Według profesor Staniszkis opozycja za mało mówiła o sprawach europejskich, co skutkowało brakiem zjednoczenia wśród wyborców anty-rządowych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wyniki wyborów do europarlamentu 2019

Wyniki wyborów 2019 zaskoczyły panią Staniszkis. Sondaże Exit poll odbiegały nieco od tego co miały dostać Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Europejska
Wyniki wyborów 2019 zaskoczyły panią Staniszkis. Sondaże Exit poll odbiegały nieco od tego co miały dostać Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Europejska

„Wstępne wyniki wskazują na wygraną PiS o kilka punktów. Dla mnie jest to rozczarowujące, bo PiS jest antyeuropejski. Po drugie, wynik jest zaskoczeniem, myślałam, że jednak wygra Koalicja Europejska (KE). W wystąpieniach telewizyjnych po ogłoszeniu exit poll mało mówiło się o Europie i ciągle nie wiemy, jaka będzie polska polityka europejska.”. Komentuje profesor Jadwiga Staniszkis.

ZOBACZ TAKŻE: Wojewódzki zakpił z Adamka i jego córek! Bokser go zmiażdżył

Frustracja Staniszkis. Wszystko przez wyniki wyborów

Kolejną rzeczą, którą starała się uwypuklić Pani profesor, był powód sukcesu PiS w tych wyborach. Tutaj głównym czynnikiem na jaki wskazuje jest polityka społeczna, czyli przykładowo program 500+. Spowodowało to, że ludzie bezwładnie głosują na Prawo i Sprawiedliwość, a nie na poszczególnych kandydatów, nie znając często nawet ich poglądów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wyniki wyborów 2019 komentarz: „PiS zawdzięcza swój sukces pewnej inercji społecznej. Myślę, że ludzie na prowincji niewiele wiedzieli o poglądach poszczególnych kandydatów i na zasadzie bezwładności głosowali na PiS ze względu na jego daleko posunięte datki finansowe w polityce krajowej. To jest bardzo niepokojące, bo pokazuje jak bardzo nieprzewidywalne są zachowania wyborców i że nie są motywowane ich wiedzą”. Jadwiga Staniszkis stwierdza dalej w rozmowie z Fakt.

Jak zauważa profesor Staniszkis ten niezadowalający wynik Koalicji Europejskiej powinien doprowadzić do jej większej konsolidacji. Oraz zmobilizować jej struktury do następnych wyborów. Czy jednak jest to możliwe, jeżeli już można zauważyć rozłamy na tym naprędce skleconym tworze?

źródło: Fakt.pl

POLECAMY:

Trzęsienie ziemi w „Projekt Lady”! To się nigdy nie zdarzyło
Skandal w „M jak Miłość”! Główna postać wylatuje z serialu
Paździoch ujawnił przekręt w serialu „Kiepscy”!
Bunt! Ukraińcy w Polsce nagrali swój stosunek do pracy (wideo)
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →