W Polsce są gigantyczne złoża złota i miedzi. Wielkie bogactwo, którego nie możemy tknąć!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W ostatnich latach pojawiało się coraz więcej informacji, tematem nr 1 są złoża w Polsce w tym złoża złota, miedzi gaz łupkowy, węgiel. Wiele wskazuje na to, że jesteśmy „potęgą łupkową”. Największym naszym problemem jest jednak to, że nie możemy po to sięgnąć. Czy Prawo i Sprawiedliwość w końcu podejmie temat?

Gdyby na poważnie dobrać się do złóż złota w Polsce, moglibyśmy liczyć nawet na 350 ton. Trzykrotnie więcej niż wynoszą obecne rezerwy Narodowego Banku Polskiego. Czy po gorączce poszukiwań gazu łupkowego czeka nas gorączka złota? Nic podobnego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wszystko przez ludzi, którzy rządzili naszym pięknym i jak się okazuje bardzo bogatym krajem przez osiem lat, aż do 2015 roku. Mowa tu oczywiście o Platformie Obywatelskiej. Decyzje jakie zapadały, a o jakich zaraz państwo przeczytają są tak abstrakcyjne. Tak szkodzące nam jako narodowi, że ciężko patrzeć na to spokojnie.

Wiedząc to wszystko zadajemy sobie jedno pytanie: Dlaczego?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Odpowiedź kryje się w dokumentach Ministerstwa Środowiska, które gdy padały ważne decyzje, było obsadzone przez PO. Nasz główny problem polega na tym, że koncesja na wydobycie została przyznana obcemu podmiotowi.

Złoża złota w Polsce

Brzmi to nieprawdopodobni, bo jak można oddać majątek własnego państwa bez mrugnięcia okiem? Jak państwo nazwali by takich ludzi? Niech każdy na to pytanie opowie sobie sam…

ABW już badało tą sprawę

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Weźmy na przykład Bytom Odrzański położony w województwie Lubuskim. Według informacji mogą znajdować się tam spore złoża miedzi. Mówimy tu o obszarze  9 na 19 kilometrów na którym spoczywa 8 mln ton miedzi! Wartość? Bagatela 700 mln do 1 mld dolarów! złoża złota w Polsce

Spółka należąca do Skarbu Państwa, KGHM, starała się o koncesję na wydobycie w tym regionie. Nic z tego jednak nie wyszło. Wszystko przez ówczesne władze Ministerstwa Środowiska. To oni przyznali te możliwość kanadyjskiej firmie Leszno Copper, którą – co ciekawe – reprezentuje były prezes KGHM.

Na pytania o taką decyzję w sprawie przyznawania koncesji, byli przedstawiciele Ministerstwa. Tłumaczyli, że kanadyjska firma złożyła najlepszą ofertę, tak więc wszystko odbyło się zgodnie z prawem i z zasadą wolnego rynku.

“Nie ma tutaj znaczenia pochodzenie firmy czy jakieś inne, pozamerytoryczne względy” – miał wtedy powiedzieć ówczesny rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mikusek, cytowany przez serwis wpolityce.pl.

“Tymczasem z pojawiających się komentarzy wynika, że złoża miedzi, które znajdują się we wskazanym obszarze, mogą być warte znacznie więcej niż wskazywały na to pierwsze szacunki. Biorąc pod uwagę ceny rynkowe (ok. 7,2 tysiąca dolarów za tonę), wartość złóż miedzi w rejonie Bytomia Odrzańskiego może oscylować w granicach 58 miliardów dolarów” – poinformował  portal parezja.pl.

Miedź to nie wszystko. Okazuje się dalej, że kanadyjska firma jest zainteresowana wydobywaniem złota na terenie Polski. Według badań jakie zostały przeprowadzone, na terenie Dolnego Śląska może znajdować się nawet 100 ton kruszcu o łącznej wartości około 6 miliardów dolarów.

Tematem nr 1 są złoża w Polsce w tym złoża złota, miedzi gaz łupkowy, węgiel. Czy Prawo i Sprawiedliwość w końcu podejmie temat? Dlczego nie możemy...
Tematem nr 1 są złoża w Polsce w tym złoża złota, miedzi gaz łupkowy, węgiel. Czy Prawo i Sprawiedliwość w końcu podejmie temat? Dlczego nie możemy…
Sekielski pogrąża Jana Pawła II. Publikuje szokujące fakty
Oliwia Bieniuk zszokowała Polaków! Jest nie do poznania
Wojewódzki ujawnił sekret! „Tak Mucha zdobyła pracę”
Kurdej Szatan ma nową pracę! Nie uwierzysz gdzie
Gąsiewska i Zdrójkowski biorą ślub? Fani wstrzymali oddech
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.