Elżbieta Witek podała datę wyborów prezydenckich
Marszałek sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca . Jest to drugi termin wyznaczony w tym roku.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Marszałek sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca . Wcześniejsza data wyborów prezydenckich miała przypaść na 10 maja, lecz z powodu epidemii koronawirusa w Polsce oraz braku zgody politycznej wybory ostatecznie nie odbyły się. Elżbieta Witek ogłaszając nowy termin wyborów oficjalnie rozpoczęła „drugą połowę” kampanii wyborczej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na tę decyzję czekała dziś cała Polska. Już niecały miesiąc temu Polacy mieli wyłonić w wyborach nowego prezydenta Polski. Ostatecznie do tego nie doszło, a na drodze ku realizacji tego założenia stanęły względy bezpieczeństwa obywateli oraz stanowczy sprzeciw opozycji.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polecamy także: Rutkowski przerwał milczenie i zaatakował Wojewódzkiego. Gwiazdor już się nie pozbiera?

Dziś już jednak pewne jest, że tegoroczne święto demokracji odbędzie się pod koniec czerwca. Tym samym niektórzy kandydaci będą mogli już w pełni legalnie zbierać podpisy poparcia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Elżbieta Witek: wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca

PKW nie zgłosiła uwag do kalendarza wyborczego, niedługo moje postanowienie ws. zarządzenia wyborów prezydenckich zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw i ruszy kampania wyborcza; chciałabym, żeby to była uczciwa rywalizacja – mówiła Elżbieta Witek podczas konferencji prasowej w sejmie.

Czytaj też: Awantura w domu Meghan i Harry’ego! Jest nagranie

Marszałek sejmu podkreśliła także, że jej zdaniem wybory 10 maja powinny się mimo wszystko odbyć w wyznaczonym terminie.

Prawo wyborcze to jedno z podstawowych praw każdego obywatela. Nie może być tak, że jakakolwiek partia polityczna uznaje, że ona ma prawo decydować, czy wybory prezydenckie się odbędą i w jakim terminie się odbędą. A mieliśmy z tym do czynienia mniej więcej od początków marca (…) Kampania cały czas trwała i wybory 10 maja powinny się były odbyć. Byliśmy na to przygotowania

– mówiła Elżbieta Witek.

Marszałek sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca . Jest to drugi termin wyznaczony w tym roku
Marszałek sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca . Jest to drugi termin wyznaczony w tym roku.

Źródło: TVP

Polecamy także:

Były prezes PZPN ostro o Wojewódzkim. Chodzi o „Nic się nie stało”

Ex-partnerka Tomasza Karolaka grozi rządowi PiS. Padły mocne oskarżenia

To koniec Trzaskowskiego? Ta afera może go pogrążyć

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});