Andrzej Duda złożył ponownie życzenia społeczności żydowski w Polsce

Społeczność żydowska na całym świecie obchodzi aktualnie święto Rosz ha-Szana. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda postanowił złożyć życzenia Żydom, którzy mieszkają w Polsce.

„W tradycji żydowskiej pierwsze dni miesiąca tiszri to szczególna okazja, by złożyć najlepsze życzenia, ale też podsumować mijający rok. Symbolika tego czasu odnosi się do głębokiej zadumy, której owocem jest duchowe wzmocnienie przynoszące nadzieję na przyszłość. Dlatego z całą serdecznością kieruję do Państwa słowa przekazywane w tych dniach przez Żydów: abyście byli zapisani na dobry rok” – podkreślił.

Andrzej Duda zaznaczył, że dzisiejsze święto ma „jeszcze jeden, specjalny wymiar” ze względu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Jednoczy nas w uczczeniu tej wyjątkowej rocznicy, podkreślając udział polskich Żydów w walce o niepodległość i utrzymanie wolności Rzeczypospolitej. Niech ten jubileusz będzie dla nas wszystkich okazją do wspólnej radości. Niech zjednoczy nas w poczuciu dumy z naszej całej historii i dziedzictwa”– napisał.

Andrzej Duda podkreślił, że z całego serca życzy, aby żydowski nowy rok „przyniósł wszystkim Państwu wiele dobra”. „Szana Towa! Szczęśliwego Nowego Roku!” – zakończył życzenia prezydent.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});