Korwin-Mikke znowu szokuje! Podał „przepis” na likwidację pedofilii
Korwin-Mikke pedofilia, TVP, celibat

Janusz Korwin- Mikke pedofilia. Czołowy polityk Konfederacji ma pomysł na zmniejszenie przypadków pedofilii w kościele katolickim. Jest to temat, który od kilku dni elektryzuje polskie społeczeństwo. głównie za sprawą filmu dokumentalnego braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Film Sekielskich spowodował, że ofiary takich bestialskich praktyk przerwały milczenie. To zarazem spowodowało, że coraz więcej znanych ludzi wypowiada się na ten temat.

Korwin Mikke pedofilia : Pomysł na problem zszokował

Korwin-mikke pedofilia
Korwin-Mikke pedofilia, TVP, celibat

Rozwiązaniem problemu, według Korwin- Mikke jest zniesienie celibatu. „Gdyby zlikwidowano celibat, problem byłby znacznie mniejszy”- można przeczytać w komentarzu udzielonym Superexpresowi. Zniesienie celibatu popiera również wielu członków stanu duchownego, m.in. jezuita ks. Jacek Prusak.

CZYTAJ TAKŻE: Chcą usunąć Paździocha z serialu? Do gry wchodzi nowa postać

Od soboty film braci Sekielskich obejrzało już ponad czternaście milionów ludzi, czy jest to wystarczająca ilość by rozpocząć w kościele dyskusję na ten temat? Dotychczas papież Franciszek był temu przeciwny. Co wyraził słowami:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Przychodzą mi na myśl słowa św. Pawła VI: Wolę oddać życie, niż zmienić prawo o celibacie. Osobiście uważam, że celibat to dar dla kościoła”

Janusz Korwin- Mikke nie jest pierwszym politykiem w naszym kraju, który wypowiada się w ten sposób. Coraz więcej pojawia się stwierdzeń, że przyczyniłoby się to do zmniejszenia pedofilii.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Problem pedofilii w Kościele wynikł m.in. stąd, że celibat jest czymś nienaturalnym dla mężczyzny. Pedofilia w kościołach protestanckich i prawosławnych jest mniejsza, bo tam nie ma celibatu. Byłby mniejszy problem pedofilii u nas, gdyby zniesiono celibat. Ale to jest decyzja papieża”- komentuje dalej Janusz Korwin- Mikke.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandaliczny wpis Wojewódzkiego! Katolicy mu nie darują. „Kościół to…

„Celibat to nie jest sprawa dogmatu. To jest kwestia rozeznania w kontekście historii, co jest Kościołowi potrzebne. Zniesienie celibatu nie byłoby żadnym zamachem na świętość, ale przyczyniłoby się do tego, że tych niedojrzałych księży, potencjalnych sprawców przestępstw pedofilskich, byłoby znacznie mniej”- dodaje także ks. Prusak

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Ostra wypowiedź Zbigniewa Ziobro o pedofilach. Nie będzie taryf ulgowych (wideo)
Świat w żałobie. Znany aktor popełnił samobójstwo
Szok! Nitras zaatakował dziennikarzy! Nie poradził sobie z nerwami (wideo)
Cezary Pazura wrzucił szokujące zdjęcie. Fani przerażeni. Co mu się stało? (Zdjęcie)