Niemcy odpowiedzieli ws. reparacji
O sprawie szybko zaczęło być głośno na cały świecie. W Indiach pojawiła się dotąd nieznana choroba która zabija w błyskawicznym tempie

Niemcy odpowiedzieli na roszczenia reparacyjne Polski. Uznano, że sprawa jest już dawno zamknięta i rząd Niemiec nie ma zamiaru ponownie do tematu podchodzić ani podejmować kolejnych negocjacji. Już jest odpowiedź polskiego MSZ.

Czytaj także: Nie żyje gwiazda polskich seriali. :Polacy w żałobie

W dniu 28 grudnia 2022 roku MSZ RFN udzielił odpowiedzi na notę MSZ RP z dnia 3 października 2022 r. Nota została dostarczona do polskiego MSZ w dniu 3 stycznia 2023 r. Według Rządu RFN sprawa reparacji i odszkodowań za straty wojenne pozostaje zamknięta, a Rząd RFN nie zamierza podejmować negocjacji w tej sprawie. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej będzie kontynuował wysiłki zmierzające do uregulowania należności wynikających z niemieckiej agresji i okupacji w latach 1939-1945″

– przekazał w oficjalnym oświadczeniu rzecznik MSZ Łukasz Jasina. 

Arkadiusz Mularczyk zapowiedział skierowanie do ONZ wniosku zawierającego prośbę o podjęcie interwencji w sprawie reparacji wojennych. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Dziś zwróciłem się do Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa, a także do Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego ONZ Csaby Kőrösi oraz do wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka Volkera Türka z prośbą o nawiązanie współpracy i wsparcie w zakresie dochodzenia przez Polskę odszkodowań za straty wyrządzone przez niemiecką agresję i okupację w latach 1939 – 1945” – napisał na Twitterze. 

Polecamy również:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Potworna wpadka w „PnŚ”, to poszło na żywo! Widzowie nie mogli tego słuchać…

Lech Wałęsa przyłapany z inną kobietą? Sensacyjne zdjęcia obiegają sieć

Roksana Węgiel wyszła tak podczas programu na żywo! Wszyscy patrzyli na jej dół. „Ona ma dopiero 16 lat!”

Gąsiewska prawie naga! Tak skąpo jeszcze nie było