Niewiarygodne! Mężczyzna przeżył 256 lat? Wyjawił sekret swojej długowieczności… (Zdjęcia)

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Niewiarygodna i niesamowita historia, której nikt jak do tej pory nie obalił, mężczyzna twierdził że ma 256 lat i urodził się w 1736 roku, inne podania mówią o tym, że nawet 50 lat wcześniej.

Czytaj też: 14-letnia dziewczynka drugi raz w ciąży. Zdradziła kto jest ojcem. Szok

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jedyne co wiemy o mężczyźnie na 100 procent to trzy rzeczy: na pewno żył, zmarł 6 maja w 1933 roku i pochodził z prowincji Sichuan w Chinach. Najbardziej szokujące w tej sprawie jest to, że nie tylko on, ale również osoby mu bliskie twierdziły, że w momencie śmierci miał mieć 256 lat.

Na jednym ze zdjęć mężczyzny, pozuje on z korzeniem żeń-szenia i to właśnie w nim na tkwić tajemnica długowieczności. Jednak nie tylko. Mężczyzna przed śmiercią wyznał co pozwoliło mu tak długo żyć.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Cóż, cała historia wydaje się być niewiarygodna jednak jak do tej pory nie wiadomo nic o ludziach którzy przeszli by na dietę żeń-szeniową. Dlaczego? Ten dziki korzeń może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i to zaledwie za kilka gramów. Tak więc wydawać by się mogło, ze jest to dieta wyłącznie dla bogatych. To Li Ching Yuen. W jego rodzinnej miejscowości powiadają, że dziadkowie obecnych mieszkańców oraz niektórzy z pradziadków, znali go, gdy byli jeszcze chłopcami. Niby nic nieprawdopodobnego, jednak sęk w tym, że Li miał być już wtedy dorosły.

Mężczyzna twierdził że ma 256 lat, wyjawił co mu pozwoliło tak długo żyć

Mężczyzna widoczny na zdjęciu żył i żywił się tym czym przeważnie żywili się mnisi. Stosował dietę opartą na ziołach, nasionach goji, jagodach, korzeniu żeń-szenia, oraz również nie stronił od ryżowego wina. Legendy głoszą, że miał mieć ogromne powodzenie wśród kobiet, z którymi to miał spłodzić kilka setek dzieci. Pomimo tak dużej liczby potomków żadnego jednak nie udało się namierzyć.

Opowieści o nim głoszą, że był bardzo mocno rozgarniętym handlowcem, który dzięki swoim niebywałym umiejętnościom kupieckim oraz wiedzy na temat ziół był w stanie sporo zarabiać i w ten sposób utrzymywać rodzinę.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jeden z jego uczniów opowiadał, że Li miał spotkać kiedyś na swojej drodze jeszcze starszego od siebie mędrca. Miał mieć ponoć 500 lat. To on nauczył go sztuki “Qigong” – sztuki, która po dziś dzień jest praktykowana przez mnichów z legendarnego klasztoru Shaolin. Mężczyzna przekazał Li wiedzę o tym co i jak jeść, dzięki czemu miał dożyć tak sędziwego wieku.

Niesamowita historia, mężczyzna twierdził że ma 256 lat i urodził się w 1736 roku, inne podania mówią o tym, że nawet 50 lat wcześniej.
Niesamowita historia, mężczyzna twierdził że ma 256 lat i urodził się w 1736 roku, inne podania mówią o tym, że nawet 50 lat wcześniej.

Li został kiedyś zapytany przez jednego ze swoich uczniów o to co jest tak na prawdę sekretem długowieczności. Jego odpowiedź była dość zagadkowa: „Trzymaj się spokoju swojego serca, siedź jak żółw, choć żwawy jak gołąb i śpij jak pies. Utrzymuj wewnętrzny spokój i spokój w połączeniu z technikami oddechowymi. To są tajemnice długowieczności”.

Jakby mało było niewiarygodnych informacji o nim, okazuje się, że Li wcale nie umarł ze starości, a znudziło go już życie dlatego postanowił je zakończyć wypowiadając na łożu śmierci słynne słowa: “Zrobiłem wszystko, co miałem do zrobienia na tym świecie”.

Zamieszanie wokół daty urodzenia, nie takie jak się spodziewasz

Rzekomy wiek jakiego miał dożyć li jest sporny, bowiem ustalono go w oparciu o dwie relacje wskazujące, że zmarł w wieku 197 lub 256 lat. Sam Li jako rok urodzenia podawał 1736, natomiast w archiwach rządu cesarskiego w Chengdu znajdują się listy gratulacyjne z 1827 i 1877 roku, które wystawiono mu z okazji 150. i 200. urodzin. Wynika z nich, że Li miał urodzić się w 1677 roku. Tym bardziej ta historia staje się jeszcze bardziej niesamowita.

Choć ciężko w to wszystko wierzyć i zapewne jest to jedna z nieśmiertelnych legend to co do jednego trzeba przyznać rację. W tych czasach pośpiech i niezdrowe jedzenie powodują, że drastycznie na własne życzenie odbieramy sobie kolejne dni i godziny życia. Być może warto uwierzyć chociaż w część opisanej tu historii aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem.

Źródło: Times, Pb.pl, Reddit

Polecamy również:

Od tych zdjęć Klaudii El Dursi staje serce. Panowie, lepiej usiądźcie

Rafał Poniatowski nie żyje, dziennikarz TVN24 przegrał z chorobą

Dzień po pogrzebie usłyszeli głośne dźwięki z trumny. Otworzyli wieko i zamarli. Ten widok wstrząsnął wszystkimi

Francuz pokazał nagranie z Polski. Dziś to hit internetu! (wideo)

Skandal: Ewa Krawczyk poszła do syna Krawczyka. Nie wiedziała że ją nagrał

Putin ujawnił listę „nieprzyjaznych państw”. Europa zamarła

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →