Rewolucja w Polsce! Takich sklepów jeszcze nie było

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sieć Żabka startuje z pilotażowym programem, postanowili otworzyć swój pierwszy nanosklep w Polsce, ma się on mieścić w Poznaniu, będzie to sklep bez kasjerów. Już na wiosnę tego roku najpierw pracownicy sieci, a w późniejszym czasie także klienci będą mogli skorzystać z pierwszego bezobsługowego sklepu sieci.

Żabka postanowiła rozpocząć współpracę z amerykańską firmą AiFi, która z sukcesami wprowadzała podobne rozwiązania dla sieci Carrefour we Francji i Albert Heijn w Holandii. Nanosklepy wyglądem przypominają zwykłe kontenery, dlatego zarząd sieci widzi w tym okazję do rozwoju i otwierania punktów w miejscach wcześniej niedostępnych dla konwencjonalnych rozwiązań.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Już wkrótce powstanie pierwszy nanosklep sieci Żabka

„W ramach współpracy z AiFi pracujemy nad wdrożeniem technologii nanostore, pozwalającej na zrobienie zakupów z pominięciem kasy”

– wyjaśnia pracownik biura prasowego sieci Żabka.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Jesteśmy po fazie wstępnych testów sprawdzających, czy technologia działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Obecnie przygotowujemy się do wizyt naszych pracowników, którzy jako pierwsi będą mogli zweryfikować nasze rozwiązania”

– dodaje chwilę później.

Sieć już wcześniej inwestowała w sklepy modułowe, umieszczano je zazwyczaj w lokalizacjach sezonowych. Np. w lecie nad morzem, ale wymagały one pracy kasjera, otwarte były zazwyczaj tylko przez kilka miesięcy w roku. Nanosklepy mają mieć umiejscowienie stałe i nie będą wymagały obecności pracownika do funkcjonowania.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nanosklepy mają mieć od 30 do 55 metrów kwadratowych powierzchni i posiadać asortyment ok 150 produktów. Głównie z segmentu food-to-go i Żabka Cafe. Będzie to mocno okrojona ilość asortymentu, ale jak zapewniają pracownicy sieci będzie też „bardziej relewantna”.

Czytaj też: Kim jest Bogusław Wojewódzki- ojciec gwiazdy TVN- co ukrywa Kuba?

Sklepy samoobsługowe, które planuje otworzyć Żabka mają być otwarte przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Płacić za zakupy będzie można kartą płatniczą lub także aplikacją mobilną Żappka. Smartfonem także będzie się otwierać drzwi do sklepu. Pierwszy nanosklep Żabki stoi już w Poznaniu, jednak na razie nie jest dostępny dla klientów, trwają testy.

Sieć Żabka startuje z pilotażowym programem, chcą otworzyć swój pierwszy nanosklep w Polsce, ma się on mieścić w Poznaniu, będzie to sklep bez kasjerów.
Sieć Żabka startuje z pilotażowym programem, chcą otworzyć swój pierwszy nanosklep w Polsce, ma się on mieścić w Poznaniu, będzie to sklep bez kasjerów. Screen/ YouTube

źródło: Interia

Polecamy także:

12-latka z Bielska urodziła dziecko. Wiadomo kto jest ojcem

Skandal! Jan Paweł II upokorzony na oczach milionów widzów

Wszyscy byli w szoku gdy zobaczyli co przyniosła na pogrzeb Królikowskiego

Metamorfoza Siwiec powala! Wpadka, czy hit?

Michał Szpak ponownie szokuje. Zdjęcie pokazało zbyt wiele

Woźniak-Starak pokazała co zostało jej po mężu. Trudno powstrzymać łzy

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →