Niesamowita informacja! Nobel dla Pol(s)ki!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Z ostatniej chwili. Olga Tokarczuk kolejną po Wisławie Szymborskiej Polką, której przyznana została literacka Nagroda Nobla! Spekulacje o tym, że Tokarczuk należy się Nobel krążyły już od lat, ale to właśnie dziś potwierdziło się, że w dziedzinie literatury Polacy są wielcy. W obecnej chwili nie wiadomo, czy nagroda została przyznana dlatego, że na jurorach zrobiła wrażenie jakaś konkretna książka autorki takich dzieł, jak „Księgi Jakubowe”, „Bieguni” czy „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, czy też może jest to wyróżnienie za całokształt twórczości. Co ciekawe, oficjalne kanały pisarki milczą jeszcze w tej sprawie, za to Facebook aż kipi od gratulacji składanych przez szczęśliwych fanów.

Praca pisarza to niewdzięczna robota. Bardzo często owoc miesięcy, jeśli nie lat, pracy twórczej okazuje się być w oczach czytelników nic niewartym zgniłkiem. Każda książka to efekt harówki w samotności, setek poprawek do poprawek i lęku, czy to co właśnie powstało jest wystarczająco dobre.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Rewolucja w Big Brotherze! Mieszkańcy mają dość

Czasem jednak przychodzi ulga, gdy dzieło zostaje docenione przez czytelników i krytyków, co przekłada się na konkretne pieniądze i nagrody. A tych jest sporo: Nagroda Kościelskich, Nike, The Man Booker International Prize, by wspomnieć tylko kilka. Tak się składa, że Tokarczuk jest laureatką wszystkich wymienionych, a dziś dojdzie do niej jeszcze Nobel, czyli Święty Graal pisarzy. Facebook i inne media społecznościowe świętują.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Literacki Nobel dla Tokarczuk! Literacka Nagroda Nobla powędruje do autorki książki "Księgi Jakubowe". Facebook i inne media toną w gratulacjach od fanów.
fot.: Olga Tokarczuk, Peter Handke, screen/Instagram

Łowców sensacji z pewnością zainteresuje fakt, że literacki Nobel, którego dostała Tokarczuk nie jest jedynym przyznanym w tym roku. Ze względu na obyczajowy skandal, jaki wybuchł w zeszłym roku wśród członków komisji decydującej o tym, kto dostanie literackiego Nobla, w 2018 roku zrezygnowano z przyznania nagrody. Z tego względu w tym roku przyznano aż dwie: nagrodę za rok 2019 (Peter Handke, Austria) i nagrodę za rok 2018, której laureatką jest właśnie Olga Tokarczuk.

Czytaj też: Magda Gessler będzie babcia? Jedno z jej dzieci może zostać rodzicem!

Tym samym, autorka takich dzieł, jak „Księgi Jakubowe”, „Bieguni” czy „Prowadź swój pług przez kości umarłych” dołączyła do panteonu największych polskich pisarzy. Sienkiewicz, Reymont, Miłosz, Szymborska, Tokarczuk… Od dziś te nazwiska będą wymawiane łącznie, a my już wiemy, czyja książka znajdzie się wśród tematów na maturze.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gratujemy laureatce i dołączamy się do głosów radości, jakie zalały Facebook, Instagram i inne media. Powtórzmy to jeszcze raz: literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk!

źródło: the Nobel Prize

POLECAMY:

Wojewódzki ostro do Żmudy Trzebiatowskiej! Fani zniesmaczeni
Doda drastycznie się zmieniła. Fani przerażeni!
Wieniawa idzie drogą Kurdej Szatan? To może być jej koniec w TVP!
U Kurdej Szatan kryzys! Czy to koniec jej małżeństwa?
Wojewódzki beszta swoich gości! Fani w szoku
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,