Drastyczne zmiany pogody! IMGW wydało ostrzeżenie

Prognoza pogody: Przymrozki i upały – brzmi dziwnie ale tak to wygląda, IMGW wydał ostrzeżenie dla zbliżającej się aury w Polsce, zmiany będą dynamiczne. Aktualnie w Polsce panuje olbrzymie zagrożenie wywołane suszą,  która ma być jedną z największych od wielu lat.

Polecamy również: Kim Dzong Un nie żyje? Pokazano zdjęcia satelitarne

Niestety brak opadów śniegu zimą i praktycznie bezdeszczowe początki wiosny doprowadziły do sytuacji,  w której musimy stanąć przed widmem olbrzymiej katastrofy. Na dodatek synoptycy przewidują bardzo niecodzienne sytuację w postaci upałów oraz przymrozków już pod koniec bieżącego tygodnia.

Zmiany pogody w Polsce

Synoptycy zapowiadają zmiany w pogodzie. Pogodny układ wysokiego ciśnienia Odilo, który do tej pory kształtował pogodę w Polsce osłabnie. Niestety teraz stopniowo zaczniemy dostawać się pod wpływ ośrodka niżowego znad północno-zachodniej Rosji, który nosi nazwę Walli.

Niżowi towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które podczas weekendu przemierzać będą obszar Polski z północy na południe. W sytuacji przebudowy  pola barycznego dodatkowo ma napływać nad nasz kraj  chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

W takiej sytuacji pogoda na koniec weekendu ma być bardzo zmienna. Przebłyski słońca będą się przeplatać z zachmurzeniami oraz bardzo sporadycznymi opadami deszczu.

Z kolei portal fanipogody.pl informuje, że lokalnie prawdopodobny jest grad o średnicy od 0,5 cm do 1,5 cm i  towarzyszący mu wiatr do 85 km/h. Pogoda będzie zatem bardzo mieszana,  a na upragniony deszcz jak narazie ciężko jest liczyć.

Polecamy również: Iwona z „Sanatorium Miłości” usłyszała wyrok – to śmiertelna choroba

Na dodatek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o przymrozkach dla województwa podlaskiego oraz ostrzeżenia dla województw południowych o silnym wietrze.

Prognoza pogody: Przymrozki i upały - brzmi dziwnie ale tak to wygląda, IMGW wydał ostrzeżenie dla zbliżającej się aury w Polsce, zmiany będą dynamiczne
Prognoza pogody: Przymrozki i upały – brzmi dziwnie ale tak to wygląda, IMGW wydał ostrzeżenie dla zbliżającej się aury w Polsce, zmiany będą dynamiczne

Źródło: wp

Polecamy również:

Pożar w Czarnobylu wymknął się spod kontroli! „To katastrofa”

Niesamowite wieści o Anecie z „Rolnika”! Nie za szybko?

Przyjaciel Michała Szpaka wyznał w końcu prawdę! Jest źle

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →