Nagle wybudziła się ze śpiączki! Ewa Błaszczyk o cudzie w Klinice Budzik i swojej córce

W najnowszym wydaniu programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie” gościnnie pojawiła się Ewa Błaszczyk – aktorka i założycielka Kliniki „Budzik”. Program przedstawił niezwykle emocjonalną opowieść o jednej z pacjentek kliniki, która odzyskała świadomość po 15 miesiącach spędzonych w stanie śpiączki.

Historia tej pacjentki, Dominiki, rzuca światło na poważne konsekwencje, jakie mogą wynikać z hejtu i przemocy rówieśniczej. Dominika, która była prześladowana w szkole podstawowej za swoje ambicje i odmienność, zmuszona została do przejścia na naukę zdalną. Niestety, mimo zmiany środowiska, prześladowanie nie ustało, a złośliwe komentarze przeniosły się do przestrzeni internetowej.

– Była hejtowana za swoje ambicje, za swoją odmienność, wyśmiewana od „rudych”, „rudzielców”. W szkole podstawowej się to działo. Przeszła na nauczanie zdalne. Niestety, dokuczanie osób z klasy przeniosło się na drogę internetową – tłumaczono w programie.

Ewa Błaszczyk o wybudzeniu Dominiki w „Klinice Budzik” oraz córce

Presja i ciągłe ataki doprowadziły do dramatycznych wydarzeń – Dominika próbowała popełnić samobójstwo. W szpitalu jej stan zdrowia dramatycznie się pogorszył, co doprowadziło do zapadnięcia w śpiączkę. Dzięki staraniom personelu Kliniki „Budzik”, Dominika po 15 miesiącach obudziła się. Niestety straciła zdolność mówienia. Obecnie, mimo że nie może mówić, rozumie otaczający ją świat i komunikuje swoje emocje poprzez płacz czy uśmiech.

Ewa Błaszczyk, obecna w studio, podzieliła się również osobistą historią swojej córki Oli, która już niemal 24 lata przebywa w śpiączce. Aktorka opowiedziała o trudnościach związanych z opieką nad córką, która z powodu swojego stanu zdrowia jest szczególnie wrażliwa na wszelkie infekcje i bardzo zależna od ciągłej, intensywnej opieki medycznej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Program „Pytanie na śniadanie” podkreślił znaczenie wsparcia i specjalistycznej opieki, jaką oferuje Klinika „Budzik”. Historie takie jak ta Dominiki powinny być opowiadane ku przestrodze. Należy pokazać do jakich tragicznych konsekwencji może doprowadzić hejt.

Zobacz również:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});