Wybory w Warszawie zostaną unieważnione! Ujawniono OGROMNY przekręt

Udostępnij:
W siedmiu lokalach wyborczych w Warszawie wyborcy oddali głosy po godzinie 21. Jak to możliwe? Pozwoliła na to Państwowa Komisja Wyborcza tłumacząc, że gdy nadszedł moment głosowania, mieszkańcy wciąż stali w kolejkach, by oddać głos.

Ze wstępnych informacji przekazywanych przez PKW wynika, że frekwencja w tegorocznych wyborach samorządowych była rekordowa i wyniosła ponad 50 procent. Przewodniczący Komisji Wojciech Hermeliński powiedział na konferencji prasowej, że osoby, które do godziny 21 ustawiły się w kolejkach do lokali wyborczych, mogą w nich głosować mimo zakończenia ciszy wyborczej. Taka sytuacja – jak dodał – miała miejsce w siedmiu lokalach wyborczych w Warszawie.

“Kolejka nie ustępuje”

Jednym z nich był lokal przy ulicy Andersa, w którym zlokalizowana była komisja obwodowa numer 5 dla Śródmieścia. – Byliśmy tu w ciągu dnia, ale kolejka nie ustępuje. Pierwszy raz widzę taką sytuację, a głosuję od 10 lat. To skandal – mówił w niedzielę wieczorem jeden z głosujących tam mężczyzn.

Zdaniem niektórych, przyczyną tej sytuacji jest zły podział okręgów wyborczych. – Wydaje mi się, że to za duży okręg. Jest za dużo ludzi w tym obwodzie, a za mała komisja – ocenił inny głosujący. – Większość sąsiadów, jak i ja zostaliśmy wprowadzeni w błąd, ponieważ zostały zmienione okręgi wyborcze – stwierdził kolejny mieszkaniec Śródmieścia.

Lokal wyborczy został stworzony w tym miejscu po raz pierwszy. Obecnie w budynku działa śródmiejskie Centrum Pomocy Społecznej, a budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Wcześniej wyborcy przypisani do tego okręgu głosowali w szkole po drugiej stronie ulicy Andersa. – Podobno zamieszanie jest spowodowane tym, że przenieśli nam miejsce do głosowania i dlatego jest tu ta kolejka – mówiła mieszkanka Muranowa.

Do czterech razy sztuka

Podobna sytuacja miała miejsce na Mokotowie w lokalu wyborczym przy ulicy Przy Bernardyńskiej Wodzie 13. – Czekaliśmy co najmniej pół godziny. To było moje drugie podejście – mówiła Anna. I dodała, że spotkała też kobietę, która przychodziła do lokalu wyborczego czterokrotnie. – Powiedziała, że mieszka tu od 50 lat i nigdy nie widziała takich kolejek – zaznaczyła.

Osoby głosujące po 21, które rozmawiały z reporterami TVN24 zgodnie przyznawały, że w momencie wrzucania kart głosowania do wyborczej urny, nie znały jeszcze wyników sondaży. – Nie pamiętam, żebyśmy kiedykolwiek czekali tak długo przy wyborach. Głosowałam w niewiedzy, nie widziałam wyników – zapewniała Agnieszka.

loading...

9 thoughts on “Wybory w Warszawie zostaną unieważnione! Ujawniono OGROMNY przekręt

  1. nie wierzę w uczciwość tych wyborów , a raczej w ich rozliczenie !!! za dużo jest smrodu w magistracie aby to ujrzało światło dzienne !!! nie wierze w wygraną Trzaskowskiego w pierwszej turze, śmierdzi to przekretem na odległość

  2. Na głosowanie mieli czas od 9.00 rano,niech przestaną ściemniać lewacy że nie zdążyli!!!!A poza tym ciekawe to że hermeliński się na to zgodził,ktoś miał do niego prywatny numer że dodzwonił się w niedzielę?czyżby to kolejny sędzia na telefon?!Poza tym dlaczego tak walczył by nie montować kamerek w KW?!!!

  3. SKANDAL I TO RAZ DWA PRZYWRÓCIĆ WYBORY W WARSZAWIE WĄTPIE ŻEBY ZARAZA CZERWONA WYGRALA W 2 TURZE ! WARSZAWO NIE DAJ SIĘ ŁAJZOM SPONSOROWANYM PRZEZ SOROSA

  4. Wiedziałam, że W Warszawie przy wyborach jest wielki przekręt! Bo to jest nie możliwe, żeby nawet nie wspomniano w Warszawie o hrabim Andrzeju Potockim (najmądrzejszym kandydacie i Polaku na Prezydenta Warszawy). Na 100% byłam pewna, że to on wygra w Warszawie, a tu nawet nie wspomnieli o nim! Widać, że są tam straszne przekręty i niesprawiedliwości! Z tego, co czytaliśmy, to pan hrabia Potocki miał największe szanse wygrać wybory w Warszawie. Jak można tak kłamać ludzi, fałszować wybory i to w Warszawie?! To powinno się surowo karać!

  5. Wszystko zostało ukartowane przez PKW pod przywództwem p. Hermelińskiego, który był na szkoleniu w Moskwie a serwer był obsługiwany przez ruskich. Czy ktoś to może sprawdzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *