Ukrywane przez ponad 10 lat nagranie – Komorowski bezczelnie kłamie? (film)

Udostępnij:

Słynny wywiad jaki przeprowadził Wojciech Sumliński z byłym prezydentem (Bronisław Komorowski), wówczas marszałkiem Sejmu. Panowie rozmawiali o WSI, jednak gdy dziennikarz zapytał o powiązaną z tymi służbami fundację Pro Civili, Komorowski nie wytrzymał nerwowoczy na tym nagraniu kłamie?

– Ja zadałem następne pytanie Bronisławowi Komorowskiemu: Panie Marszałku czy zna pan fundację Pro Civili? I w tym momencie, nastąpiła scena której nie zapomnę do końca życia.

Zobacz również: Wiemy ile zarabia Jacek Kurski. Gigantyczne sumy!

Bardzo sympatyczny, uśmiechnięty gospodarz nagle poczerwieniał i mówi: nie na taką rozmowę się umawialiśmy. Odpowiedziałem: na taką rozmowę Panie Marszałku, ponieważ mieliśmy rozmawiać o WSI, a fundację Pro Civili założyły WSI. Następne pytanie marszałka było: czy pan wie, co pan robi? Ja potraktowałem to jako zawoalowaną a może wcale nie zawoalowaną groźbę. Odpowiedziałem: wiem panie marszałku, opinia publiczna ma prawo wiedzieć. Spojrzał na zegarek, i mówi: ma pan minutę na opuszczenie mojego gabinetu.

Sumliński i Komorowski – dlaczego przeszkadza mówienie o Pro Civili, czy b prezydent kłamie?

Kamera cały czas to kręciła. Wyszedł zupełnie z siebie, nie panował nad sobą. Ja się nie ruszałem i zadałem następne pytanie, ono dotyczyło jakiegoś konkretu ws. WSI. Marszałek spojrzał na zegarek po raz drugi, i mówi: pół minuty.

Minęło kolejne pół minuty, wstał i wyszedł – opowiada Wojciech Sumliński.

Później ekipę TVP miała wyprosić straż marszałkowska.

Nie widzimy momentu przerwania wywiadu, ale nawet krótki urywek wywiadu pokazuje, że Komorowskiemu wyraźnie nie w smak były pytania Sumlińskiego. Dziennikarz wprost nazwał byłego prezydenta kłamcą – w odniesieniu zarówno do jego „niewiedzy” na temat Pro Civili, jak i do składanych pod przysięgą zeznań, jakoby nie znał Sumlińskiego.

Czytaj również: Gwiazda Polsatu nie żyje. Zmarła kilka miesięcy po ślubie

Z raportu Antoniego Macierewicza dotyczącego WSI wynika, że Fundacja Pro Civili, zarządzana przez oficerów WSI, wraz z Wojskową Akademią Techniczną podejmowała przestępczą działalność, w wyniku której uczelnia ponosiła straty.

Ministrem obrony był wówczas Bronisław Komorowski.

Wywiad jaki przeprowadził Wojciech Sumliński z b prezydentem (Bronisław Komorowski) - czy na tym nagraniu kłamie? Panowie rozmawiali o WSI i pro Civili
Wywiad jaki przeprowadził Wojciech Sumliński z b prezydentem (Bronisław Komorowski) – czy na tym nagraniu kłamie? Panowie rozmawiali o WSI i pro Civili

POLECAMY TAKŻE:

Edyta Górniak kończy karierę? Ma dosyć

Doda nie wytrzymała! Ostro o Majdanie i Rozenek

Nie żyje lider „Budki Suflera”. Polska we łzach

Szok! Jackowski ujawnia prawdę o śmierci przyjaciela Stonogi

Wałęsa niespełna rozumu? Tak odpowiedział na krytykę

, , , ,