Skandal z Hołownią w roli głównej! Nie zostawiła na nim suchej nitki

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Paulina Młynarska nie mogła przejść obojętnie obok tego co mówi Szymon Hołownia, dziennikarka uważnie obserwuje wybory prezydenckie, jej komentarz go zaboli.

Czytaj też: Po tych słowach Manowskiej opozycja się wściekła! Boją się?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dziennikarka Paulina Młynarska od lat walczy o prawa kobiet. Dlatego nie mogła przejść obojętnie po usłyszeniu kilku wypowiedzi kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni. Młynarska nie miała dla niego litości i na portalu Facebook zamieściła obszerną wypowiedź mającą go skarcić.

Szymonie Hołownio, inteligencie, człowieku mediów, pisarzu, dziennikarzu, działaczu społeczny i w sumie fajny ( choć nie z mojej bajki) facecie! Czy możesz mnie, nam, wyjaśnić co jest tak strasznie trudnego w przyswojeniu sobie informacji, że teksty typu: ” ciocia Małgosia” ( o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej), albo ” polityka to nie gimnazjum żeńskie” umniejszają, dołują i w zasadzie obrażają żeńską połowę społeczeństwa?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– zaatakowała Paulina Młynarska.

Paulina Młynarska jasno stwierdziła, co myśli o tym, co mówi Szymon Hołownia

Wielkie oburzenie wywołały u niej wypowiedzi Hołowni na temat kobiet i jego ówczesnej kontrkandydatki Małgorzacie Kidawie Błońskiej. Dlatego postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych.

Co jest dla Ciebie tak trudnego w postawieniu się na naszym, kobiet i dziewczyn, miejscu i wyobrażeniu sobie jak się musimy czuć, kiedy na na każdym kroku, słyszymy, że to co „z nas” jest jakieś głupsze, gorsze, płoche, mniej serio? Na temat seksizmu w języku i kulturze oraz jego dołującego wpływu na kobiety opublikowano w ostatnich dekadach tysiące prac naukowych. Może warto, byś się z nimi zapoznał, jeżeli chcesz rządzić społeczeństwem?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– dodała następnie.

Wypowiedzi Pauliny Młynarskiej spotkały się z dużym poparciem wśród użytkowników Facebooka. Znalazła się jednak grupa internautów, która starała się bronić kandydata na prezydenta.

Dyskutujemy o tym od lat w mediach i przy domowych stołach, wiele wspaniałych, mądrych osób poświęca czas i energię na to, by kontrować ten wstrętny, krzywdzący przekaz sięgający czasów, kiedy kobiety nie miały żadnych praw. Wszystko po to, aby nasze córki i wnuczki nie musiały się zmagać z kulturowo zainstalowanym w ich głowach poczuciem gorszości. Bo to ono jest bezpośrednią przyczyną, nie tylko braku wiary w siebie i we własny potencjał. Z którym zmaga się wciąż gigantyczna grupa kobiet w Polsce, ale też przyzwolenia na przemoc.

– stwierdza dziennikarka.

Zobacz również: Tusk zaatakował rząd PiS. Internauci mu tego nie darowali

Utrzymywali oni, że ten atak jest bezpodstawny, gdyż w sztabie Hołowni pracuje bardzo dużo kobiet i mają one bardzo dobre relacje z Szymonem. On sam natomiast docenia ich wkład.

Wybory prezydenckie: Gorący spór między Hołownią i Młynarską

Szymonie Hołownio, inteligencie, człowieku mediów, pisarzu, dziennikarzu, działaczu społeczny i w sumie fajny ( choć nie…

Gepostet von Paulina Młynarska am Mittwoch, 27. Mai 2020

A potem pojawiasz się Ty, ze swoją ” fajną gadką”, z gębą pełną frazesów o jednoczeniu wspólnoty i jednym aroganckim zdaniem pokazujesz, że tak naprawdę jest to owszem wspólnota, ale zadowolonych z siebie facetów, bez obciachu kultywujących męski przywilej. Te czasy minęły Szymon. Doucz się. A może raczej oducz: pogardy wobec tego co żeńskie. Na razie, no pasaran. Dziękuję za uwagę. p.s. na zdjęciu ja w wesji ” gimnazjum żeńskie” . Uwierz mi, będąc na tym etapie życia, niejedna z nas zniosła i wzięła już na klatę przeżycia, o których Ci się nie śniło.

– kończy Młynarska.

Szymon Hołownia postanowił odpowiedzieć na te zarzuty i wyznał, że nie miał żadnych złych intencji względem kobiet i Kidawy-Błońskiej. Stwierdził, że określenie „ciocia Małgosia” miało być opisem sposobu prowadzenia kampanii prze jego kontrkandydatkę, a nie przytykiem do osoby.

Paulina Młynarska nie mogła przejść obojętnie obok tego co mówi Szymon Hołownia, dziennikarka uważnie obserwuje wybory prezydenckie, jej komentarz go zaboli
Paulina Młynarska nie mogła przejść obojętnie obok tego co mówi Szymon Hołownia, dziennikarka uważnie obserwuje wybory prezydenckie, jej komentarz go zaboli. Screen/ YouTube

Źródło: Pomponik

Polecamy także:

Latkowski znowu uderza w Szyca. Zarzucił mu potworną rzecz!

To już pewne! Wielkie zmiany w Polsce. Rząd właśnie podjął decyzję

Noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe! Padła data

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →