Posłowie wkurzyli tym Polaków! Od teraz dostaną więcej

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ta wiadomość bez wątpienia poważnie poruszy limony Polaków. Z najnowszych informacji wynika, że już niedługo będą podwyżki, lecz dla posłów, którzy dostaną tzw „500 plus” jako dodatek na mieszkanie, mimo że ich pensja wynosi około 10 tys, dostaną jeszcze więcej pieniędzy. Bez wątpienia jest to sytuacja poważnie absurdalna. Warto dodać, że na ten moment posłowie już teraz cieszą się z wielu przywilejów finansowych. Mowa tu między innymi o obowiązującej ich kwocie wolnej od podatku. Jest ona ponad 10 razy wyższa niż zwykłego obywatela. Wygląda na to, że to nie koniec przywilejów dla wybrańców ludu. Ile wynosi pensja posła? Wygląda na to, że za mało.

Będą podwyżki, ale dla posłów – dostaną tzw „500 plus” jako dodatek na mieszkanie

Będą podwyżki, ale dla posłów - dostaną tzw "500 plus" jako dodatek na mieszkanie, mimo że ich pensja wynosi około 10 tys, dostaną jeszcze więcej pieniędzy
Sejm/ screen YouTube

Wygląda na to, że będą podwyżki, ale dla posłów, którzy w najbliższym czasie dostaną tzw „500 plus” jako dodatek na mieszkanie, mimo że ich pensja wynosi około 10 tys, dostaną jeszcze więcej pieniędzy z powyższego tytułu. Chodzi tu przede wszystkim o podniesienie cen za wynajem mieszkań. Wielu posłów nie może liczyć na zakwaterowanie w poselskim hotelu. W takiej sytuacji są oni objęci ryczałtem, który w ostatnich dniach podnieśli sobie z 2500 do 3000 złotych. Ma być to tłumaczone przede wszystkim faktem wzrostu cen wynajmu mieszkań. Nie ulega wątpliwości, że sprawa jest dosyć kontrowersyjna. Czyżby posłowie uważali się za nadzwyczajną kastę, której wszystko wolno?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: PiS wprowadza nowy podatek? Minister finansów komentuje

Politycy o kontrowersyjnej zmianie

Do sprawy odniósł się między innymi poseł Tadeusz Cymański z PiS. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że decyzja Sejmu jest w pełni uzasadniona.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ TEŻ: Prywatne zdjęcie Michała Szpaka krąży w sieci! Jest na nim z mężczyzną

Wielu parlamentarzystów przyjeżdża do Warszawy tylko na posiedzenia Sejmu czy sejmowych komisji. To jednak wybrana kasta, która nie musi się przejmować kosztami życia, jak zwykli obywatele, którzy to w podatkach płacą za ich luksusy. – Jeśli wzrosły ceny mieszkań na rynku, to jest waloryzacja i stąd te 3 tys. zł ryczałtu. Jak ceny wynajmu rosną to rosną i ryczałty. Niestety państwo nie ma dla wszystkich posłów hotelu i część posłów jest zmuszona wynajmowaćtłumaczy „SE” poseł PiS Tadeusz Cymański.

Dla mnie to bardzo dużo. Pracuję jako ochroniarz, zarabiam 1800 zł netto, żona w sklepie zarabia 2400 zł netto. Wszystko drożeje, mieszkanie bardzo mocno obciąża domowy budżet. A jeśli politycy dostają na wynajem mieszkania prawie tyle ile wynosi mój rodzinny budżet, to nie jest to sprawiedliwemówi mieszkaniec stolicy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Warto dodać, że pensja posła wynosi ponad 10 tysięcy złotych.

POLECAMY:

Szyc ostro o TVP. Wystosował apel do pracowników stacji

Kinga Duda wyjeżdża z Polski! Wszystko z jednego powodu

Sekielski ostro o materiale „Wiadomości”. Puściły mu hamulce

Inflacja zżera 500+! Minister wprost na temat podwyżki

Nowy romans w „Sanatorium Miłości”. Widzowie w szoku

Doda szczerze na temat Woźniak-Starak – konflikt się zaostrza

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →