Gwiazdy nie mają z czego żyć! Pokazali swoje emerytury. Narzekają, że są za niskie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gwiazdy narzekają na niskie emerytury, wśród nich między innymi Maryla Rodowicz, Rudi Schubert, Teresa Lipowska. Sprawa odbiła się głośnym echem dlatego postanowił zareagować ZUS. Co ciekawe są również artyści i celebryci, którzy doskonale zdawali sobie sprawę z tego jak będzie wyglądało ich konto emerytalne na starość. Ile osób tyle opinii. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czytaj też: Nowe wstrząsające fakty ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Gdy to wyznał wszyscy byli w szoku

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ogromne kontrowersje ostatnimi czasy wzbudziły dotacje, które przy upadających hotelach i restauracjach zasiliły konta celebrytów i piosenkarzy tudzież zespołów. Największe emocje wzbudzały bajońskie sumy dla takich tworów Disco Polo jak np, Bayer Full. Jednak jak się okazuje bycie artystą ma również swoje minusy, ponieważ kto nie pomyślał odrobinę za młodu teraz może mieć poważny problem.

Gwiazdy narzekają na niskie emerytury

Chodzi o emerytury, które dla gwiazd polskiej sceny są bardzo niskie. Ostatnio Rudi Schubert dla Faktu żalił się, że otrzymuje 1200 zł z ZUSu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tylko około 1200 zł miesięcznie a za taką kwotę nie da się żyć.

W temacie emerytur wypowiedziała się również Katarzyna Dowbor, która nieco trzeźwiejszym okiem spojrzała na kwestię świadczeń emerytalnych.

Wiem, że będę miała niską emeryturę, bo my, dziennikarze, mieliśmy przez te wszystkie lata 50 proc. uzysk, czyli od połowy pensji odprowadzaliśmy podatki. Nas to wtedy bardzo cieszyło, bo wydawało nam się, że kiedy ta emerytura będzie. Przez wiele lat sama prowadziłam koncerty, myśmy wystawiali rachunki i płacili 8 proc. podatku. Jak się płaciło niski podatek, to ma się niską emeryturę.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nie płacili Zusu, teraz narzekają

Okazuje się jednak, że również bardzo niskie świadczenia emerytalne otrzymują takie osoby jak Karol Strasburger czy Alicja Majewska. Kolejnym znanym artystą, który dołączył do grona narzekających jest Krzysztof Cugowski, który nie kryje swojej wściekłości na ZUS.

Prawdopodobnie będzie koncertował do śmierci, ponieważ z zusowskiego świadczenia nie wystarczy mi nawet na opłacenie rachunków.

Prezes ZUS, Gertruda Uścińska w rozmowie z Money.pl potwierdziła, że takie świadczenia są jak najbardziej na miejscu, ponieważ wysokość emerytury wynika z wysokości płaconych składek. Jeżeli artyści nie płacili wysokich składek i całe życie uciekali od płacenia to teraz niestety, ale zbierają konsekwencje swojego postępowania. Jak się okazuje, wobec ZUS u wszyscy jesteśmy równie, co najwidoczniej nie wszystkim gwiazdom się podoba.

Zobacz także: Lista nowych grzechów opublikowana. Z tego musisz się wyspowiadać

Generalnie można powiedzieć tak: trzeba płacić składki, by budować kapitał emerytalny. Zdarzają się przypadki, że takie osoby nie mają w ogóle składek emerytalnych na naszym koncie, a w debatach publicznych ostro podnoszą, że są bez uposażenia.

Poniżej Teresa Lipowska, która udzieliła krótkiej wypowiedzi na temat swojej emerytury.

Gwiazdy narzekają na niskie emerytury, wśród nich między innymi Maryla Rodowicz, Rudi Schubert, Teresa Lipowska.

Polecamy również:

6-letni chłopczyk chciał się zabić, wtedy wydarzyło się coś niesamowitego

Para przeglądała zdjęcia ze ślubu. Gdy przybliżyli jedno z nich zamarli z przerażenia. Mrozi krew w żyłach

Udusiła męża pośladkami. Ta tragedia wstrząsnęła światem…

Przez 4 lata wysyłała SMS-y do swojego nieżyjącego ojca. Nagle dostała odpowiedź i nogi się pod nią ugięły

Był martwy przez 20 minut. Nagle ożył i powiedział coś co zszokowało świat

Jaki spadek otrzyma syn Krzysztofa Krawczyka? Ujawniono szczegóły

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →