Adam Niedzielski: „Nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii”

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Adam Niedzielski był gościem w programie „Między Faktami” Arlety Zalewskiej i Krzysztofa Skórzyńskiego z TVN24. Jego wypowiedzi mocno zaniepokoiły. Pojawiły się nawet głosy, że są odbierające nadzieję na powrót do normalności. Co takiego powiedział podczas rozmowy minister?

Czytaj też: Wstrząsająca relacja z Londynu! Oto co naprawdę wydarzyło się w polskim kościele

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Minister Niedzielski mówił między innymi o szczycie trzeciej fali koronawirusa. Stwierdził, że jesteśmy w zasadzie u progu szczytu, który przewidziano na okolice świąt. Następnie zapowiada szczyt hospitalizacyjny datowany na około 10 dni po szczycie zachorowań.

Adam Niedzielski w TVN24

Następnie niestety będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zgonów, które będą tego konsekwencją — dodał minister.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Optymistycznym akcentem była na pewno wypowiedź o tym, że prawdopodobnie w okolicach wakacji powinniśmy powoli nabierać odporności populacyjnej. Co w takim razie z restrykcjami? Został poruszony temat zakazu przemieszczania się.

Jeżeli teraz, w okresie świąt, ludzie zostaliby w domach, przeczekali te kilka kolejnych dni w otoczeniu tylko swoich domowników, to ta fala w ciągu dwóch tygodni by wygasła. Niestety przekonywać jest coraz trudniej —powiedział stanowczo, dodał po chwili że „naprawdę niewiele trzeba, żeby postawić tamę” III fali.

Minister został dopytywany dlaczego w taki razie rząd nie zakazał wprost przemieszczania się.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zakaz przemieszczania się

Bo nie możemy abstrahować od tego, w jakim my funkcjonujemy otoczeniu. Nasze decyzje i obostrzenia z zasady są przez pewne grupy kontestowane. One nie padają niestety na grunt zdyscyplinowanego społeczeństwa, które odbiera obostrzenia jako wyraźny sygnał, że jest źle. Niestety. Dziś jako rząd widzimy to niestety wyraźnie. Możemy wprowadzać setki obostrzeń, ale chodzi przecież o ich przestrzeganie.

Chodzi o to, że coś, co działało rok temu, dziś już nie działa tak skutecznie ze względu na brak dyscypliny społecznej. Widzimy to, analizując mobilność społeczną. Efekt nie jest tak duży, jak byśmy chcieli. Jak rok temu mówiliśmy „zostańcie w domach”, to widzieliśmy po danych operatorów telefonicznych, że ludzie zostali w domach. Dziś niestety jest inaczej. Dlatego powiem jasno: twierdzenie, że ratunkiem jest wprowadzanie dalszych obostrzeń, jest złym postawieniem sprawy —tłumaczył minister Adam Niedzielski.

Czytaj też: Lech Wałęsa postradał zmysły? Jego słowa zszokowały Polaków

Dodał następnie, że obawiano się że wprowadzanie większych restrykcji mogło by przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

„Nastrój społeczny jest dziś taki, że wystarczy pretekst – a takim byłyby ostrzejsze restrykcje – żeby ulice zapełniły się protestującymi. Wtedy tracimy kontrolę nad tym, kto i kiedy się zaraża —powiedział Adam Niedzielski w TVN24

„Nigdy nie wrócimy już do czasów sprzed pandemii”

Adam Niedzielski był gościem w programie „Między Faktami” Arlety Zalewskiej i Krzysztofa Skórzyńskiego z TVN24. Jego wypowiedzi zaniepokoiły
Adam Niedzielski był gościem w programie „Między Faktami” Arlety Zalewskiej i Krzysztofa Skórzyńskiego z TVN24. Jego wypowiedzi zaniepokoiły

Najsmutniejszy moment wywiadu był jednak ten gdzie Adam Niedzielski wprost stwierdził że „nigdy nie wrócimy już do czasów sprzed pandemii”.

Nigdy! Nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem — powiedział Adam Niedzielski dodając, że faktem jest iż pojawią się kolejne wersje wirusa.

Zobacz też: Jackowski zaskoczył. Podał datę końca władzy PiS w Polsce

Jeśli chcą mnie państwo zapytać, czy pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak — dodał.

Ale to nie wszystko.

Zagrożeń biologicznych będzie już tylko więcej. Mało tego: będą coraz bardziej niebezpieczne i świat będzie na nie reagował inaczej niż reagował do tej pory. Inspekcje sanitarne będą jednymi z lepiej wyposażonych instytucji we wszystkich krajach. Pora zacząć oswajać się z myślą, że to nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu — przyznał Adam Niedzielski w TVN24.

Polecamy również:

Piaseczny ostro o lewicy i LGBT. Tych słów mu nie darują

Muniek Staszczyk powiedział co sądzi o aborcji i wierze

Jacques Attali zaatakował Polaków: „Polscy urzędnicy pomagali Niemcom”

Podczas remontu znaleźli pudełka, gdy je otworzyli zamarli. Natychmiast wezwali policję

Kłamliwe oskarżenia w „New Yorker”. Jest reakcja Komitetu Żydów Amerykańskich

Aleksandra Wasilewska ujawnia kulisy pracy „Soku z Buraka”

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →