TVN powstało z pieniędzy FOZZ? Jest wyrok na który czekała cała Polska

Afera FOZZ: Czy TVN powstało za pieniądze z największej afery III RP, którą była afera FOZZ? Tak twierdzi między innymi poseł PiS Antoni Macierewicz,  który w tej sprawie spotkał się w 2010 roku z właścicielami TVN w sądzie.

Czytaj też: Jackowski zaskoczył. Podał datę końca władzy PiS w Polsce

Wyrok rzucił nowe światło na całą sprawę. Dziś tamte wydarzenia ponownie zostały pośrednio przywołane przez TVP, które poszło na medialną wojnę z TVN.

Czy w tej sytuacji oskarżenia państwowej telewizji są w pełni uzasadnione? Dziś postaramy się przybliżyć sytuację z 2010 roku, kiedy to Antoni Macierewicz spotkał się z władzami TVN w sądzie.

Afera FOZZ: Czy TVN powstało za pieniądze z największej afery III RP?

W 2010 roku Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo ITI wobec byłego szefa komisji weryfikacyjnej WSI, posła PiS –  Antoniego Macierewicza. Stacja skierowała sprawę do sądu,  ponieważ uważała,  że Macierewicz stawia ich firmę w bardzo niekorzystnym świetle w oczach opinii publicznej. 

Mimo wszystko dziesięć lat temu sąd stwierdził, że pozwany w sprawie Antoni Macierewicz korzystał z domniemania prawdziwości swoich informacji, bowiem powoływał się na urzędowy dokument.

Na dodatek sąd stwierdził,  że były szef MON działał przede wszystkim jako urzędnik państwowy i mówił o raporcie z weryfikacji WSI oraz powołał się na oficera służb wojska, którym był Grzegorz Żemek.

Całą sprawę  w następujący sposób skomentował Antoni Macierewicz:

Dlaczego zeznania Żemka złożone pod przysięgą przed komisją nie są dla pani wiarygodne? Przypominam: gdyby kłamał, groziłoby mu 8 lat więzienia. A on mówi wyraźnie: były dwie dziedziny wykorzystywane przez wywiad do lokowania agentury na Zachodzie – międzynarodowy obrót produktami rolnymi i media

podkreślał Macierewicz.

Grzegorz Żemek miał pod koniec lat 80. podjąć z polecenia PRL-owskich służb rozmowy z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem.

Czytaj też: Wypłacajcie gotówkę: będą problemy z dostępem do kont

Przede wszystkim w związku z tym polecono mu znaleźć ludzi, z pomocą których można było stworzyć koncern medialny. Znał Wejcherta, zwrócił się do niego. Zapytał centralę, czy Wejchert może być. Powiedziano mu, że już z nimi współpracuje i jest dobry. Zaczęli tworzyć koncern medialny”.

– dodał na koniec autor raportu do likwidacji WSI.

Afera FOZZ: Czy TVN powstało za pieniądze z największej afery III RP, którą była afera FOZZ? Tak twierdzi między innymi poseł PiS Antoni Macierewicz
Afera FOZZ: Czy TVN powstało za pieniądze z największej afery III RP, którą była afera FOZZ? Tak twierdzi między innymi poseł PiS Antoni Macierewicz/ screen YouTube

Źródło: Niezależna

Polecamy także:

Jest przełom! Czy jest już lek na koronawirusa?

W Polsce nie wystarczy karetek i ratowników. Wstrząsające dane

Epidemiolog o koronawirusie: potwierdził przerażające dane

Polecamy także:

Dereszowska w rozpaczy! Jej córka jest poważnie chora

Wiktoria Gąsiewska jest chora? Zwrócili uwagę na okropny szczegół

Polecamy również:

40 powodów przez które Platforma straciła władzę i już jej nie powinna odzyskać

,
Bartosz Palędzki

Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora>