W Polsce nie wystarczy karetek i ratowników. Wstrząsające dane

Koronawirus w Polsce: wywiad z dyspozytorką pogotowia odsłania prawdziwy problem, jeśli ilość zakażonych wzrośnie nie wystarczy karetek ani ratowników. Sytuacja jest bardzo poważna. Na ten moment w Polsce odnotowano ponad 600 przypadków zachorowań na koronawirusa, a 7 osób z powodu choroby zmarło.

Aktualnie w Europie najgorsza sytuacja jest we Włoszech. To tam na ten moment stwierdzono prawie 60 tysięcy zachorowań i ponad 5 tysięcy zgonów wywołanych przez działanie COVID-19.  Czy polska służba zdrowia poradzi sobie jeżeli ilość chorych w Polsce wzrośnie do 8 tysięcy?

Nie ma co ściemniać, że karetek i ratowników wystarczy, jeśli liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wyniesie 8 tysięcy – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” dyspozytorka pogotowia ratunkowego. Jej zdaniem polska służba zdrowia nie jest przygotowana na nagły skok zachorowań na koronawirusa.

Nie chodzi tu o kwestię sprzętowe a ludzkie. Jej zdaniem w Polsce brakuje odpowiednio wykwalifikowanego personelu,  który poradziłby sobie ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w wysokości około 8 tysięcy osób.

Czy w Polsce nie wystarczy karetek na walkę z koronawirusem?

„Nie chodzi nawet o same karetki i sprzęt ochronny. To by się nawet znalazło. Ale o ludzi. To muszą być przeszkolone osoby. Takie, które pomogą komuś, kto się dusi. A ratowników ni stąd, ni zowąd nie będzie więcej. Jest ich mało. Z tym samym problemem borykają się szpitale”

mówi.

Problem stanowią również wyjazdy do pacjentów. Do tych z koronawirusem jest przewidziana zupełnie inna procedura. Czas na realizację takiego wezwania jest dłuższy o około godzinę od standardowego.

Różnica między takim wyjazdem a ‚normalnym’ to około godziny. System może się zakorkować”

mówi rozmówczyni „DGP”.

Problem stanowią również pacjenci, którzy nie ujawniają wszystkiego w wywiadzie lekarskim.

Staramy się sprawdzić w wywiadzie, czy pacjent może być zakażony, czy nie, ale nie zawsze się to udaje. Ludzie zatajają to specjalnie albo po prostu ‚wypada im z głowy'”

– mówi.

Koronawirus w Polsce: wywiad z dyspozytorką pogotowia odsłania prawdziwy problem, jeśli ilość zakażonych wzrośnie nie wystarczy karetek ani ratowników
Koronawirus w Polsce: wywiad z dyspozytorką pogotowia odsłania prawdziwy problem, jeśli ilość zakażonych wzrośnie nie wystarczy karetek ani ratowników

Źródło: Interia

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Chylińska opisana przez byłych kolegów z zespołu, będzie skandal?

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

, , ,
Bartosz Palędzki

Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora>