BRAWO! Górnicy z kopalni „Wujek” niszczą Trzaskowskiego. Powiedzieli mu wprost co o nim myślą! Reakcja? BEZCZELNA!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Walka polityczna przesłoniła panu zdrowy rozsądek, śmieje się pan w twarz bohaterom – napisali górnicy uczestniczący w krwawo stłumionym strajku w kopalni „Wujek” w Katowicach w piątkowym liście otwartym do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Przewodnicząca rady miejskiej w Warszawie Ewa Dorota Malinowska-Grupińska przypomniała, że kwestia nazewnictwa ulic jest wyłączną domeną rady miejskiej, a prezydent nie podejmuje w tej sprawie żadnych decyzji. Jej zdaniem, gdyby wniosek o upamiętnienie górników z Wujka wpłynął do Rady Miasta „w normalnym trybie”, miałby duże szanse na pozytywne rozpatrzenie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Jest to haniebne postępowanie”

„Walka polityczna przysłoniła Panu zdrowy rozsądek. Po blisko trzech dekadach wolnej Polski, w roku stulecia odzyskania Niepodległości, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, śmieje się Pan w twarz Bohaterom.

Jest to haniebne postępowanie, które jest nie tylko niezrozumiałe, ale również podłe” – napisali do Trzaskowskiego przewodniczący Społecznego Komitetu Pamięci Górników KWK „Wujek” w Katowicach Poległych 16.12.1981 r. Krzysztof Pluszczyk oraz przewodniczący Związku Więźniów Politycznych Okresu Stanu Wojennego Stanisław Płatek.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Stołeczni radni zdecydowali w czwartek, że nie zajmą się stanowiskiem Prawa i Sprawiedliwości ws. dekomunizacji nazw stołecznych ulic. Radni PiS domagali się pozostawienia nazw, które w ubiegłym roku swymi zarządzeniami nadał 44 warszawskim ulicom wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Juncker zaatakował po pijaku kobietę! Wszystko poszło na żywo [WIDEO]

7 grudnia NSA podtrzymał wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o uchyleniu 44 zarządzeń wojewody zmieniających nazwy ulic w Warszawie w związku z ustawą dekomunizacyjną. NSA w uzasadnieniu orzeczeń wskazał, że WSA prawidłowo uznał, iż zarządzenia wojewody o zmianach nazw ulic podjęto z naruszeniem przepisów, zaś sporządzenie opinii IPN – na której oparto te zarządzenia – było niewłaściwe.

Autorzy listu otwartego do prezydenta stolicy napisali, że w przededniu 37. rocznicy strajku i pacyfikacji kopalni „Wujek”, z przykrością przyjęli informację, że z mapy stolicy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. „Dziewięciu Bohaterów, naszych kolegów, z którymi razem pracowaliśmy i strajkowaliśmy: Józef Czekalski, Józef Krzysztof Giza, Joachim Gnida, Ryszard Gzik, Bogusław Kopczak, Andrzej Pełka, Jan Stawisiński, Zbigniew Wilk, Zenon Zając – oddali życie, ponieważ odważyli się stanąć po stronie dobra, w obronie ludzkiej godności, wolności i solidarności” – wskazali.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Awantura w Sejmie! Morawiecki ośmieszył i upokorzył Schetynę jednym gestem [WIDEO]

„’Solidarność’ była w latach 80. nie tylko związkiem zawodowym, była również milionowym ruchem, który dał Polakom nadzieję, że w naszym kraju będzie można coś zmienić na lepsze. Nasza nadzieja, nasza namiastka wolności, zostały zdeptane 13 grudnia 1981 r. Komuniści wypowiedzieli Polakom wojnę, by zachować synekury, by ramię w ramię z Sowietami rządzić tym krajem. Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i reszta, chcieli pozbawić nas wspominanej nadziei. W imię swoich interesów, komuniści internowali, skazywali, wsadzali do więzień, wyrzucali na emigrację, zabijali. Jakie prawo pozwala, byśmy dziś uważali ich za godnych patronowaniu ulic stolicy, która w 1944 roku pokazała jak bardzo jej mieszkańcy kochają wolność?! Przez Pańską decyzję żyjemy w schizofrenii historycznej” – dodali Płatek i Pluszczyk.

Przewodnicząca rady miejskiej odpowiada

Przewodnicząca rady miejskiej w Warszawie powiedziała PAP, że…

>>>CZYTAJ DALEJ<<<

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →