Chiny zataiły prawdziwy rozmiar pandemii? Ujawniono raport wywiadu USA

Epidemia koronawirusa w Chinach: Chiny ukryły prawdziwą skalę epidemii koronawirusa w kraju, tajny raport USA wskazuje,  że Chińskie władzę dopuściły się zaniżenia statystyk pod względem liczby osób zakażonych oraz zmarłych.

Nie ulega wątpliwości,  że ostatnie nagłe zastopowanie skutków epidemii w Chinach mogło się wydać wręcz zdumiewające. Warto przypomnieć,  że morderczy COVID-19 swoje światowe epicentrum znalazł właśnie w Chinach, a dokładniej to w Chińskiej miejscowości Wuhan. Mimo wszystko w ostatnich dniach liczba chorych i zmarłych radykalnie zmalała w kraju środka. Czyżby wpływ na ten czynnik miała chińska cenzura?

Chiny ukryły prawdziwą skalę epidemii koronawirusa

Koronawirus pojawił się w Chinach już na przełomie listopada i grudnia poprzedniego roku. Najgorszymi miesiącami dla kraju środka były przede wszystkim styczeń i luty. Z kolei w marcu przyrost zakażeń zdecydowanie zmalał. Dziś wciąż oficjalna liczba chorych w Chinach wynosi ponad 80 tysięcy. Według władz Stanów Zjednoczonych  – liczby podawane przez Pekin są zdecydowanie zaniżone,  a liczba chorych i zmarłych jest zdecydowanie wyższa.

Według informacji podanych przez Bloomberg – chiński rząd wielokrotnie zmieniał metodologię liczenia wykrytych przypadków zakażenia i zgonów na COVID-19. Przez okres pandemii władzę wykluczały między innymi osoby, które przechodziły infekcję bezobjawowo. Dopiero we wtorek rząd Chin zdecydował się dodać 1,5 tys. przypadków bezobjawowych do ogólnych statystyk zachorowań.

Zobacz również: Był oficer wywiadu USA ostrzegał już w lutym. Teraz błagają go o pomoc

Na dodatek eksperci zwracają uwagę,  że zachowanie Chin sprawiło,  że świat nie mógł do końca ocenić skali zagrożenia,  które niesie za sobą koronawirus.

Myślę, że z powodu tego, iż brakowało nam znacznej ilości danych, to co teraz obserwujemy, przydarzyło się Włochom i Hiszpanii” – stwierdziła Deborah Brix, immunolog z Departamentu Stanu doradzająca Białemu Domowi.

Źródło: Interia

Epidemia koronawirusa w Chinach: Chiny ukryły prawdziwą skalę epidemii koronawirusa w kraju, tajny raport USA na to wskazuje, że Chiny zaniżyły statystyki.
Epidemia koronawirusa w Chinach: Chiny ukryły prawdziwą skalę epidemii koronawirusa w kraju, tajny raport USA na to wskazuje, że Chiny zaniżyły statystyki.

To może Cię również zainteresować:

„Jestem w szpitalu, mam koronawirusa”. Fala idiotycznych żartów zalewa sieć

Legenda polskiej muzyki nie żyje. Jest decyzja ws pogrzebu

Nowe zaostrzenia w Polsce już obowiązują. Pełna treść

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →