Koszmarne doniesienia z Włoch. Całkowita utrata kontroli

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus we Włoszech: Okazało się, że ponad 1800 osób nie zostało wliczonych w statystyki chociaż byli chorzy i mieli objawy COVID-19, powodem całej sytuacji była kwarantanna, która objęła te osoby. Osoby,  u których stwierdzono koronawirusa przebywały od pewnego czasu na kwarantannie.

Niestety utrudniony dostęp do nich oraz kontakt spowodował,  że miejscowe władzę nie miały jak dokładnie zweryfikować ich dokładnego stanu zdrowia. Dopiero najnowszy pomysł wprowadzony w życie przez jednego z epidemiologów spowodował, że z grona 5500 pacjentów udało się wyodrębnić grupę 1800 z typowymi objawami zarażenia na COVID-19.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nowi chorzy na koronawirus we włoszech

Sytuacja we Włoszech jest najgorsza z możliwych. Z najnowszych statystyk wynika jasno, że to właśnie we Włoszech jest zauważalny największy przyrost liczby osób zarażonych oraz zmarłych na COVID-19. W tym momencie w Italii jest stwierdzonych prawie 64 tysiące przypadków zarażeń na koronawirusa z czego odnotowano również ponad 6 tysięcy zgonów. Najgorsza sytuacja jest we włoskim regionie Lombardii,  gdzie odnotowano jednorazowo aż 1800 przypadków pacjentów,  u których występują typowe objawy dla koronawirusa.

W Mediolanie lekarze znaleźli 1800 osób z możliwymi objawami Covid-19, wymagających izolacji. Pacjenci nie figurowali w oficjalnych rejestrach, ponieważ przebywały w domach

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

podał we wtorek dziennik „Corriere della Sera”.

Teraz władzę zaczynają ich stały monitoring. Wszystko to mogło się odbyć dzięki pomysłowi jednego z miejscowych epidemiologów. Badacz stworzył portal internetowy,  gdzie pacjenci mogli na bieżąco pod kontrolą specjalistów informować o swoim aktualnym stanie zdrowia.

Czytaj także: To będzie dramat! Jackowski przedstawił nową wizję o koronawirusie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

To jednak nie jedyne udogodnienie ze strony włoskich specjalistów. Pacjenci otrzymają szczegółowe zalecenia, jak mają postępować, pulsoksymetry, a także instrukcje dotyczące sposobu informowania o swoim stanie zdrowia.

Sytuacja w Polsce

W Polsce na ten moment (godzina 9.24) stwierdzono 766 przypadków zachorowań na koronawirusa. Władze zalecają  przede wszystkim ograniczenie wyjść na zewnątrz i pozostanie w domach dla dobra własnego oraz innych.

Koronawirus we Włoszech: Okazało się, że ponad 1800 osób nie zostało wliczonych w statystyki chociaż byli chorzy i mieli objawy COVID-19, powodem kwarantanna
Koronawirus we Włoszech: Okazało się, że ponad 1800 osób nie zostało wliczonych w statystyki chociaż byli chorzy i mieli objawy COVID-19, powodem kwarantanna

Źródło: Interia

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Chylińska opisana przez byłych kolegów z zespołu, będzie skandal?

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →