Co zrobić, gdy uszkodzimy wyświetlacz w iPhone?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zbita szybka w smartfonie to problem, z którym boryka się wiele osób. O ile jest to tylko rysa, o tyle problemu nie ma. Gorzej, gdy uszkodzenie jest tak duże, że telefon nie reaguje na żadne polecenia. Co zrobić, gdy uszkodzimy wyświetlacz w iPhone? Dziś podpowiadamy!

Uszkodzony wyświetlacz w iPhone – co robić?

Apple to marka, której synonimem jest innowacyjność, solidność oraz niezawodność. Wszystkie produkty cechują się wysokiej jakości wykonaniem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Niestety to wcale nie oznacza, że sprzęty z logo nadgryzionego jabłuszka są niezniszczalne. Podobnie, jak inne telefony, tak i iPhone’y podatne są na uszkodzenia oraz zarysowania. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest zbita szybka. Powodem może być mechaniczne działanie, czynnik ludzki, a także czy chwila nieuwagi. Wystarczy, że telefon przypadkiem wypadnie z kieszeni, niefortunnie spadnie z niewielkiej wysokości, aby pojawiła się rysa na ekranie. Podczas upadku może dojść do powierzchownego uszkodzenia, którego konsekwencją jest tylko nieestetyczna rysa. Zdarza się również sytuacja, że wyświetlacz jest na tyle uszkodzony, że uniemożliwia korzystanie z telefonu. Co zrobić, gdy uszkodzimy wyświetlacz w iPhone?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak dbać o wyświetlacz?

Nie ma wątpliwości, że najlepiej jest zapobiegać niż potem leczyć, dlatego już po zakupie smartfona, warto zainwestować w etui oraz szkło hartowane, które zminimalizuje ryzyko zniszczenia wyświetlacza. Wymiana szybki ochronnej jest znacznie tańsza niż zakup i naprawa nowego ekranu. A pamiętaj, że im nowszy model, tym koszty wymiany są droższe. Niezbędny będzie również pokrowiec. Etui do smartfonów dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, a nawet i kształtach. Dzięki temu ciekawie się prezentują. Za ich pomocą w prosty sposób nie tylko zabezpieczysz telefon, ale i odmienisz jego wygląd. Na rynku dostępne są modele, które chronią tylko plecki, a także modele, tzw. pokrowce z klapką, zabezpieczające nie tylko tył, ale i przód. Po zakupie iPhone’a warto rozważyć również wykupienie ubezpieczenia albo rozszerzonej gwarancji. Dzięki temu w razie ewentualnego uszkodzenia wyświetlacza naprawa będzie darmowa. Dokładnie sprawdź warunki ubezpieczenia i zobacz, czy obejmują one uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób zaoszczędzisz sporo nerw, gdy przypadkiem zepsujesz smartfon.

Co zrobić, gdy uszkodzę wyświetlacz w iPhone?

W sytuacji, gdy poza pęknięciem telefon dodatkowo nie działa, będzie konieczna wymiana wyświetlacza. Przede wszystkim nie próbuj samodzielnie tego zrobić. Zwłaszcza jeżeli nie masz wiedzy ani doświadczenia, bo możesz tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej zrób kopię zapasową danych, a następnie zanieść smartfon do autoryzowanego punktu, który zajmuje się naprawą telefonów Apple. W takim serwisie pracują osoby, które posiadają niezbędną wiedzę oraz dysponują odpowiednim sprzętem, aby sprawnie i dobrze wymienić zepsuty wyświetlacz. Pamiętaj, aby korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych serwisów, które używają oryginalnych elementów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://idream.pl/serwis/cennik/iphone/wymiana-wyswietlacza/iphone-x/

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →