Andrzej Duda złożył propozycję Ukrainie. Putin się wścieknie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polska i Ukraina: Andrzej Duda złożył propozycję Ukrainie, spotkał się razem z prezydentem tego kraju (Władimir Zełenski).

CZYTAJ TAKŻE:Nie żyje polska gwiazda. Został znaleziony martwy w łazience

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Dla Polski sprawa jest jednoznaczna: żądamy zaprzestania naruszania prawa międzynarodowego przez Rosję i powrotu do pełnej integralności terytorialnej Ukrainy”

– stwierdził Andrzej Duda po spotkaniu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Do spotkania obu prezydentów doszło w Oświęcimiu jeszcze przed głównymi uroczystościami. Przypomnijmy, że odbywają się tam obecnie obchody z okazji 75-lecia wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau.

Prezydent Andrzej duda ujawnił, że jednym z tematów podczas rozmowy z Zełenskim była sytuacja na Ukrainie. Podobnie relacje z Rosją – oba te tematy są na chwilę obecna dla Ukrainy najważniejsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:Adamowicz ma poważny problem! Wzięła się za nią prokuratura

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Mówiłem panu prezydentowi, że dla nas, dla Polski, sprawa jest jednoznaczna. My żądamy przywrócenia prymatu prawa międzynarodowego w tym zakresie, zaprzestania naruszania norm tego prawa, powrotu do pełnej integralności terytorialnej Ukrainy. To jest nasza jednoznaczna postawa i Ukraina zawsze może na naszą jednoznaczną postawę liczyć”

– powiedział Duda

„Pytałem pana prezydenta, jak wygląda kwestia postępów rozmów w formacie normandzkim, jak pan prezydent widzi to na przyszłość, jakich działań można się spodziewać w najbliższym czasie. Cieszę się z tego, że postępuje wymiana jeńców i obywatele Ukrainy, którzy zostali uwięzieni przez Rosję, wracają do domów, do swoich rodzin”

-powiedział prezydent

Zełenski otrzymał również podziękowania od naszego prezydenta. Andrzej Duda podziękował za „obecność i postawę w Jerozolimie kilka dni temu” i oddanie w instytucie Yad Vashem hołdu Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej.

Andrzej Duda złożył propozycję Ukrainie

W trakcie rozmowy padła również kwestia umacniania więzi społecznych pomiędzy obywatelami krajów własnie takich jak Polska i Ukraina.

„Zaproponowałem panu prezydentowi, żebyśmy wspólnie uczcili pamięć żołnierzy ukraińskich i polskich, którzy w 1920 r. walczyli z nawałą bolszewicką, tj. stulecie Bitwy Warszawskiej, ale to jest także stulecie tamtej wielkiej wojny”

– podkreślił Andrzej Duda.

„To jest na pewno element naszej dobrej, wspólnej historii i zaproponowałem panu prezydentowi, żebyśmy tą pamięć uczcili”

– dodał.

Polska i Ukraina: Andrzej Duda złożył propozycję Ukrainie, spotkał się razem z prezydentem tego kraju (Władimir Zełenski)
Polska i Ukraina: Andrzej Duda złożył propozycję Ukrainie, spotkał się razem z prezydentem tego kraju (Władimir Zełenski)

źródło: Interia

POLECAMY:

Tragedia w Turcji. Andrzej Duda wykonał niesamowity gest

Tomasz Kammel wyznał wszystko – ta choroba może dotknąć każdego

Kaczyński upokorzył Putina – To usłyszały całe Niemcy

Anna Mucha potwierdziła najgorsze. Fanów zszokowało

Kobe Bryant nie żyje. Świat pogrążony w żałobie

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →