Tragedia w Turcji. Andrzej Duda wykonał niesamowity gest

Tragedia w Turcji: Andrzej Duda wykonał niesamowity gest, złożył kondolencje po tym jak Turcję nawiedziło potężne trzęsienie ziemi

Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje w depeszy skierowanej do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Powodem reakcji polskiego prezydenta jest trzęsienie ziemi, które dotknęła Turcję w ostatni piątek. Według wstępnych ustaleń śmierć w wyniku trzęsienia poniosło 38 osób. Z kolei około 1600 zostało rannych.

ZOBACZ TAKŻE: Kobe Bryant nie żyje. Świat pogrążony w żałobie

Tragedia w Turcji: Andrzej Duda składa kondolencje

„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o trzęsieniu ziemi we wschodniej Turcji, w wyniku którego śmierć poniosło 35 osób, a ponad 1600 zostało rannych. W tym niezwykle trudnym czasie składam Panu Prezydentowi, w imieniu narodu polskiego oraz własnym, najszczersze wyrazy współczucia. Zapewnił również o modlitwie za wszystkich tych, którzy stracili życie, za rannych i bliskich ofiar. Wszystkim poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia” – czytamy w depeszy kondolencyjnej Andrzeja Dudy.

TO WAS DZIŚ INTERESUJE: Euforia wśród fanów „Ranczo”! Potwierdzono cudowną nowinę

 „Mam nadzieję, że ratownikom przeszukującym gruzy domów, uda się odnaleźć kolejne osoby ocalone z kataklizmu. Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, najszczersze wyrazy współczucia oraz zapewnienia o naszej solidarności z narodem tureckim” – dodał Andrzej Duda.

CZYTAJ TAKŻE: Bolesne wyznanie Kurdej Szatan. To potworny cios

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w pobliżu miasta Sivrice w prowincji Elazig, które znajduję się około 550 km na wschód od stolicy kraju. Ze wstępnych doniesień wynika, że śmierć w wyniku trzęsienia poniosło 38 osób. Z kolei około 1600 jest rannych.

Tragedia w Turcji: Andrzej Duda wykonał niesamowity gest, złożył kondolencje po tym jak Turcję nawiedziło potężne trzęsienie ziemi
Tragedia w Turcji: Andrzej Duda wykonał niesamowity gest, złożył kondolencje po tym jak Turcję nawiedziło potężne trzęsienie ziemi

Źródło: Telewizja Republika

ZOBACZ TAKŻE NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE:

PILNE: Atak rakietowy na ambasadę USA.

Donald Tusk zdradził na kogo głosował w wyborach PO

„Agent Tomek” pogrąża ważnych polityków PiS. Jest jednak pewien problem z jego zeznaniem

Ważą się losy Polski. Szef Rady Europejskiej zwołał nadzwyczajny szczyt UE

Polskie MSZ wydało specjalne oświadczenie ws. koronawirusa

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →