Oto jak Polacy ocenili działania rządu ws koronawirusa

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce: Jak Polacy oceniają działania rządu ws koronawirusa COVID-19? Te dane są miażdżące i na pewno nie spodobają się opozycji.

Czytaj też: Wałęsa bankrutem? Koronawirus wykończył go finansowo

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Od wielu tygodni koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący chorobę COVID-19 jest na ustach całego świata. Każdy człowiek jest w tym momencie narażony na kontakt z tym tajemniczym patogenem.

Tak naprawdę wiemy zbyt mało by wyciągnąć jakiekolwiek wnioski z obecnej sytuacji. Ludzkość pierwszy raz spotkała się z tą mutacją wirusa SARS.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

To jakie działania dały efekt pozytywny, okaże się dopiero za jakiś czas.

Kiedy dokładnie, niestety nie wiadomo. Rząd naszego kraju wprowadził już bardzo wiele ograniczeń związanych z codziennym życiem. Liczba ludzi zarażonych w naszym kraju, cały czas wzrasta. Uwagę należy zwrócić na statystyki, zbierane przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO).

Zobacz również: Tomasz Lis znowu trafił do szpitala. Przerwał milczenie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Można stwierdzić, że sytuacja w kraju nad Wisłą jest o niebo lepsza niż w wielu Europejskich krajach. Liczba osób zakażonych u naszych zachodnich sąsiadów wynosi 8198. Jest to stan na dzień 19.03.2020 r. Z godziny 23:59. Potwierdzone przez „WHO” przypadki w Polsce na tamtą chwilę to 355 osób. Jak więc widać, różnica jest wręcz kolosalna.

Polacy ocenili działania rządu ws koronawirusa

Podjęte przez Premiera Mateusza Morawieckiego działania cieszą się aprobatą ludności Hiszpanii, która ma nasz kraj za wzór w walce z wirusem z Wuhan. Tak sądzą Hiszpanie, co statystycznie sądzą Polacy w sprawie podjętych działań? Sprawdzeniem tej sytuacji zajął się Instytut Badań „Pollster” na zlecenie „Super Expresu”.

Czytaj także: Rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce

Z przeprowadzonych ankiet wynika, że w wielu kwestiach Polacy są wyjątkowo zgodni, aż 91% naszych rodaków popiera zamknięcie galerii handlowych. Jednomyślni jesteśmy również w sprawie zawieszenia działalności lokali gastronomicznych. To działanie popiera 87% respondentów. Dzieli nas jednak kwestia daty zamknięcia granic. Ponad 54% uważa ten fakt za zbyt opóźniony.

Zobacz też: Wstrząsający film: Policja użyła siły wobec kobiety na kwarantannie

W tym momencie na świecie jest już 250 tys. potwierdzonych zakażeń. Mieszkańcy Włoch stanowią aż 41 tysięcy z tej liczby.

Rozprzestrzenianie koronawirusa w swoim kraju powstrzymały Chiny na liczbie ponad 81 tys. potwierdzonych przypadków. Japończycy zarzucają im jednak wiele nieprawidłowości związanych z podawaną liczbą osób z zarażeniem COVID-19.

Koronawirus w Polsce: Jak Polacy oceniają działania rządu ws koronawirusa COVID-19? Te dane są miażdzące i na pewno nie spodobają sie opozycji
Koronawirus w Polsce: Jak Polacy oceniają działania rządu ws koronawirusa COVID-19? Te dane są miażdzące i na pewno nie spodobają sie opozycji

źródło: WP

Polecamy także:

Dantejskie sceny w sklepie! Walka o papier toaletowy

W tym kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Walka z koronawirusem trwa

To może Cię również zainteresować:

TVN zmuszony również podjąć decyzję: zmiany w programach na żywo

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");