Szokujący wyrok w sprawie maseczek! Teraz wszystko się zmieni?

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Nakaz noszenia maseczek jest nielegalny? Sąd podjął decyzję. Jego werdykt w tej sprawie to precedens, który podważa diametralnie dotychczasowe zalecenie/nakaz polskich władz.

Czy w tej sytuacji miliony Polaków będzie mogło zdjąć maseczki w miejscach publicznych i bez nich poruszać się w miejscach, gdzie obowiązuje coraz bardziej kontrowersyjny nakaz? Z pewnością wielu Polaków z takiej możliwości spróbuje skorzystać,  lecz, czy będzie to rozsądne posunięcie z ich strony?

Czytaj też: Rafał Trzaskowski pokazał jak mieszka. Kamera uchwyciła jeden szczegół

W Polsce od kwietnia panuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w przewidzianych przez władze miejscach. Do dziś maseczki mamy obowiązek nosić przybywając między innymi w sklepach, a także galeriach handlowych.

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Nakaz noszenia maseczek jest nielegalny?

Niestety coraz częściej można zauważyć,  że coraz szersze grono naszych rodaków rezygnuje z takiej formy ochrony. Jedną z takich osób był Pan Sebastian,  który nie przyjął mandaty karnego nałożonego na niego jeszcze w kwietniu.

Zobacz również: Wiśniewskiemu puściły nerwy! Powiedział co sądzi o wyborcach

Sprawa Pana Sebastiana tli się od końca kwietnia. Mężczyzna otrzymał wówczas mandat za jazdę na rowerze bez maseczki. Kary nie przyjął,  a sprawa ostatecznie trafiła do sądu. Dziś znamy już werdykt wymiaru sprawiedliwości.

W uzasadnieniu sędzia również wskazała że ustawa, na przepisy której się powołano przy wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się, dopuszcza jedynie ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się, a nie przemieszczania się w ogóle. Ograniczenia zostały wprowadzone rozporządzeniem, a konstytucja stanowi, że ich źródłem może być jedynie ustawa.

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Nakaz noszenia maseczek jedt nielegalny? Obostrzenie, które na obywateli narzucił rząd zostało poddane pod ocenę..
Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Nakaz noszenia maseczek jedt nielegalny? Obostrzenie, które na obywateli narzucił rząd zostało poddane pod ocenę.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Były mąż Rozenek ma poważne problemy. Propozycja Małgosi zwala z nóg

Mimo ostrzeżeń poszli do smażalni. Gdy dostali rachunek musieli zrobić zdjęcie

To może Cię również zainteresować:

Wyszło na jaw. Wiadomo ile zarabia Krzysztof Jackowski

Nie żyje znany, polski aktor. Jego twarz znają wszyscy

, , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →