Prawdopodobny rozwój koronawirusa. Olbrzymia ilość zgonów dopiero przed nami

Epidemia koronawirusa w USA: Władze USA podały nowy bilans zmarłych i chorych z powodu COVID-19 (koronawirus), niestety pandemia może tam przybrać jeszcze większe rozmiary.

Zobacz też: Tylko u nas: Oficjalne oświadczenie Soboty, czyli prawdziwy „lany poniedziałek”

Jak do tej pory to właśnie Stany Zjednoczone są państwem najbardziej dotkniętym przez światową pandemie. Jak do tej pory stwierdzono tam ponad 500 tysięcy przypadków zachorowań na koronawirusa oraz ponad 22 tysiące zgonów. Niestety prognozy na najbliższe tygodnie nie napawają optymizmem. Władze postanowiły podać maksymalną liczbę zgonów, która może czekać Stany.

Stany Zjednoczone w bardzo szybkim tempie stały się jednym z najbardziej dotkniętych państw na świecie z powodu pandemii koronawirusa. Do tej pory w Stanach stwierdzono ponad 500 tysięcy przypadków zachorowań na koronawirusa oraz ponad 22 tysiące zgonów.

Niestety liczba zmarłych przez cztery najbliższe dni do soboty była rekordowa. Tylko od wtorku do soboty w Stanach Zjednoczonych dziennie przybywało ponad 1900 przypadków śmiertelnych spowodowanych przez koronawirusa.

Epidemia koronawirusa w USA: Władze USA podały nowy bilans zmarłych i chorych z powodu COVID-19

Najwięcej osób w USA zmarło w stanie Nowy Jork – 9385. Następne w kolejności są New Jersey (2350), Michigan (1479), Luizjana (840), Massachusetts (756) i Illinois (720). Ponad 100 zgonów na COVID-19 odnotowano już w 23 stanach. Wciąż jedynym stanem bez ofiar śmiertelnych pozostaje Wyoming.

Biały Dom podał dane dotyczące najbardziej prawdopodobnej liczby zgonów, które czekają USA do końca pandemii. Z wyliczeń wynika, że w Stanach Zjednoczonych do końca pandemii umrze ponad 60 tysięcy osób. Z tego powodu władzę wciąż namawiają obywateli do stosowania się do wydanych zaleceń za sprawą dzisiejszej sytuacji.

Epidemia koronawirusa w USA: Władze USA podały nowy bilans zmarłych i chorych z powodu COVID-19 (koronawirus), to jednak  nie koniec.
Epidemia koronawirusa w USA: Władze USA podały nowy bilans zmarłych i chorych z powodu COVID-19 (koronawirus), to jednak nie koniec./ screen YouTube

Źródło: Interia

To może Cię również zainteresować:

Ujawnił jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Przerażające

„Zenek Martyniuk nie żyje”. Wstrząsający post na Facebooku

Tak wyglądają ręce Manowskiej! Okropny widok

Polecamy także:

Wiśniewski chciał to ukryć za wszelką cenę! Szykujcie się na wstrząs

Oliwia Bieniuk ma tatuaż na twarzy? Szokujący film w sieci

Coraz więcej zachorowań i zgonów. Nowe dane ministerstwa

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →