Europa wstrzymała oddech! Polski polityk z PiS: Polska wystąpi z Unii!

PolExit coraz bliżej! Nie są to już tylko marzenia polskiej prawicy, ale realny scenariusz, o którym mówią już nawet politycy ugrupowania rządzącego. PiS traci cierpliwość i zaczyna działać radykalnie.

Niespełna 14 lat temu, gdy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej, przeciwko temu opowiadali się tylko nieliczni. Słowem: UE cieszyła się w Polsce poparciem przytłaczającej większości. Po kilku latach karta się odwróciła.

Lata lewicowo-liberalnych rządów, uległych wobec Berlina i Brukseli, stwarzały zachodowi złudne wrażenie, że polskie społeczeństwo udało się zliberalizować i poddać kosmopolityzacji równie mocnej, jak ludność francuską, niemiecką czy holenderską.

Okazuje się jednak, że Polacy nie dali się urobić w tak krótkim czasie. Dziś nastroje eurosceptyczne narastają nad Wisłą z dnia na dzień. Widzą to politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy również pałają coraz mniejszą sympatią do „rządu centralnego” w Brukseli. Ten wtrąca się bowiem w wewnętrzne sprawy naszego kraju i uzurpuje sobie prawo do decydowania o polskim prawodawstwie. Ponadto najwyżsi unijni dygnitarze nie omieszkają obrażać naszego narodu, m.in. nazywając uczestników Marszu Niepodległości faszystami czy neonazistami.

W Brukseli musiała zapanować niemała konsternacja, gdy eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, bardzo wpływowy w partii rządzącej, stwierdził, że Polska musi uwolnić się z unijnych kajdan. Relacje z UE i sytuacja w Polsce, w tym rola opozycji, były tematami spotkania europosła Zdzisława Krasnodębskiego w Nowym Jorku. – W ciągu 10 lat nasza suwerenność została ograniczona – powiedział Krasnodębski.

Potem dodał słowa, które nie tylko rozwścieczyły neoliberalną opozycję w Polsce, ale też musiały poważnie dać do myślenia agresywnym wobec Polski decydentom Europy zachodniej. – Gdyby nam odpadł problem z Unią Europejską, mielibyśmy 80 proc. mniej zmartwień – ocenił polityk PiS. Nawiązywał do przeszkadzania Polsce w reformowaniu się.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył też, jak męczące dla rządu jest bieżące uzależnienie od decyzji Unii i ciągłe konflikty z nią. – Pochłania to znaczną energię i wysiłki– zaznaczył. Słowa Krasnodębskiego zdają się jednoznacznie potwierdzać, że PiS zmienia kurs. Również Jarosław Kaczyński coraz mniej pochlebnie wypowiada się o działaniach Brukseli. W ostatnim czasie dużo mówi się o tym, że prezes Kaczyński chciałby przed śmiercią naprawić swój największy błąd, czyli doprowadzenie do podpisania przez brata Traktatu Lizbońskiego.

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *