Uwaga: GiS w pośpiechu wycofuje lek. Pod żadnym pozorem go nie bierz

GIS informuje, że wycofuje z obrotu lek Tetmodis na chorobę Huntingtona, jak się okazuje wyprodukowano go z wadą jakościową substancji czynnej. Pod żadnym pozorem go nie bierz.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) poinformował dzisiaj w oficjalnym oświadczeniu, że lek Tetmodis (Tetrabenzinum) został wyprodukowany z wadą jakościową, dlatego zostanie wycofany z obrotu. Tetmodis to lek stosowany przy zaburzeniach motorycznych, wynikających z rozwoju choroby Huntingtona, zmniejsza on stężenie monoamin w szczelinie synaptycznej.

GIS wycofuje lek z obrotu

Podmiot odpowiedzialny za produkcję leku to austriacka firma farmaceutyczna AOP Orphan Pharmaceuticals AG. Producent sam zgłosił do Głównego Inspektoratu Sanitarnego problem z wadą jakościową serii. Dlatego na tej podstawie natychmiast wycofano wadliwą serię z obrotu.

Wycofana seria to:

Tetmodis (Tetrabenzinum), 25 mg, tabletki, numer serii: T1702PL, z terminem ważności: 30.09.2020 r. Producentem jest AOP Orphan Pharmaceuticals AG, Austria.

Czym jest choroba Huntingtona?

Choroba Huntingtona jest dziedziczną chorobą układu nerwowego. Znamy ją również pod nazwą: pląsawica Huntingtona. Ujawnia się pomiędzy 35. a 50. rokiem życia. Zaburzone zostają zarówno funkcje fizyczne, jak i psychiczne. Dochodzi do pojawienia się ruchów szarpiących, otępienia i zaburzeń osobowości. Mogą występować także zaburzenia pamięci, depresja, czy zaburzenia snu, a nawet napady padaczkowe. W naszym kraju na tę chorobę zapada jedna osoba na 15 tysięcy.

Czytaj też: Znaleziono lek na koronawirusa? „To w tym momencie jedyny lek”

GiS informuje, że wycofuje z obrotu lek Tetmodis na chorobę Huntingtona, jak się okazuje był on wyprodukowany z wadą jakościową.
GiS informuje, że wycofuje z obrotu lek Tetmodis na chorobę Huntingtona, jak się okazuje był on wyprodukowany z wadą jakościową.

źródło: abczdrowie

Polecamy także:

Deep planował zabójstwo żony? Ujawniono SMSy: „Utopmy ją i spalmy”

TVN przerwał milczenie i wyznał prawdę o Woźniak-Starak

Przerażający widok. Magda Ogórek tak chuda jeszcze nie była

Ujawniła ostatni SMS Królikowskiego. Nie można powstrzymać łez

To Cię może również zainteresować:

IMGW ostrzega: „Zagrożenie zdrowia i życia”. Najnowsza prognoza pogody dla Polski

Pilna wiadomość z Chin! Nowe oblicze epidemii

Grabowski ponownie zakochany? To sporo młodsza kobieta

, , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →