Znaleziono lek na koronawirusa? „To w tym momencie jedyny lek”

Lek na koronawirusa jest nam potrzebny w tym momencie niemal tak samo jak powietrze, epidemia rozwija się w najlepsze, a objawy u ofiar tylko się nasilają. Na szczęście niedługo może nastąpić przełom w walce z koronawirusem, amerykańska firma farmaceutyczna Gilead Sciences rozpoczęli testy szczepionki na małpach.

Naukowcy z amerykańskiej firmy farmaceutycznej przeprowadzili testy na małpach, próba odbyła się na trzech grupach osobników. Wszystkie grupy zarażono inną odmianą koronawirusa o nazwie MERS. Pierwsza grupa małp otrzymała lek na 12 godzin przed zarażeniem. Druga grupa 24 godziny po zarażeniu, trzecia nie dostała leku w ogóle.

Wyniki testu okazały się zaskakująco pozytywne. U trzeciej grupy wykryto typowe objawy choroby, za to pierwsza grupa testowa nie wykazała żadnych. W grupie, gdzie szczepionkę podano 24 godziny po zakażeniu, objawy się pojawiły, ale były dużo łagodniejsze niż u małp, którym leku nie podano.

Czy mamy już lek na koronawirusa?

Lek, który podano nazywa się Remdesivir. WHO uważa, że jest to w tej chwili jedyny potencjalny lek skuteczny przeciwko koronawirusowi COVID-19 .

Wicedyrektor Światowej Organizacji Zdrowia Bruce’a Aylwarda uważa, że mimo, że szczepionka nie była testowana na ludziach i dodatkowo małpy zarażone były innym szczepem koronawirusa, Remdesivir jest w tej chwili największą nadzieją ludzkości na pokonanie epidemii.

Czytaj też: IMGW ostrzega: „Zagrożenie zdrowia i życia”. Najnowsza prognoza pogody dla Polski

Chiński rząd skontaktował się już z amerykanami w sprawie możliwości wykorzystania leku w walce z chorobą. Gilead Sciences według oświadczenia jednego z dyrektorów firmy podjęła już współpracę z chińczykami. Mają przeprowadzić pierwsze próby leku na zakażonych w Chinach.

Lek na koronawirusa: epidemia się rozwija, a objawy u ofiar się nasilają, bliski jest przełom w walce z koronawirusem, rozpoczynają się testy na małpach.
Lek na koronawirusa: epidemia się rozwija, a objawy u ofiar się nasilają, bliski jest przełom w walce z koronawirusem, rozpoczynają się testy na małpach/ screen Pixabay.com

źródło: Wp

Polecamy także:

Ujawniła ostatni SMS Królikowskiego. Nie można powstrzymać łez

Deep planował zabójstwo żony? Ujawniono SMSy: „Utopmy ją i spalmy”

TVN przerwał milczenie i wyznał prawdę o Woźniak-Starak

Przeczytaj również:

Pilna wiadomość z Chin! Nowe oblicze epidemii

Grabowski ponownie zakochany? To sporo młodsza kobieta

„Zenek Martyniuk nie żyje”. Wstrząsający post na Facebooku

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →