IMGW ostrzega: „Zagrożenie zdrowia i życia”. Najnowsza prognoza pogody dla Polski

Prognoza pogody dla Polski: IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach możemy się spodziewać znaczącego pogorszenia się pogody w kraju, może wystąpić nawet zagrożenie zdrowia i życia. Już dzisiaj możemy się spodziewać mocnych opadów śniegu w części kraju, a będzie jeszcze gorzej.

Ostatnie dni mimo niższej temperatury i opadów deszczu (temperatura nie spadła poniżej 2 stopni Celsjusza) było dosyć spokojne, większość z nas myślami jest już przy wiośnie, której zapowiedzi widać na każdym kroku. Trzeba jednak pamiętać, że mamy dopiero koniec lutego i pogoda może się jeszcze diametralnie zmienić. IMGW właśnie nas przed czymś takim ostrzega.

Ostrzeżenie IMGW: W części kraju może wystąpić zagrożenie zdrowia i życia

Jak możemy przeczytać w alercie IMGW w najbliższych dniach możemy się spodziewać gwałtownego pogorszenia pogody, może to być nawet zagrożenie dla zdrowia i życia. Już dzisiaj 28 lutego w części kraju wystąpią obfite opady śniegu, które mogą sparaliżować dotknięte tym regiony. W dalszej części weekendu należy spodziewać się jeszcze większego pogorszenia pogody.

„Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.”

IMGW: Prognoza pogody dla Polski

Alert z 28 lutego obejmuje województwa dolnośląskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. W następnych dniach może się także rozszerzyć na województwo opolskie. Oprócz opadów śniegu w tych regionach kraju, należy się także spodziewać silnych porywów wiatru. Mieszkańcy mogą odczuć także niekorzystne warunki biometeorologicznych, które mogą powodować problemy z koncentracją.

Czytaj też: Pilna wiadomość z Chin! Nowe oblicze epidemii

Pogoda ma ulec lekkiej poprawie już od 1 marca, IMGW utrzymuje swój alert na ten dzień tylko dla województwa dolnośląskiego.

Prognoza pogody dla Polski: IMGW ostrzega, że możemy się spodziewać pogorszenia się pogody w kraju, może wystąpić nawet zagrożenie zdrowia i życia.
Prognoza pogody dla Polski: IMGW ostrzega, że możemy się spodziewać pogorszenia się pogody w kraju, może wystąpić nawet zagrożenie zdrowia i życia.

źródło: Wp

Tagi: IMGW, zagrożenie życia

Polecamy także:

Grabowski ponownie zakochany? To sporo młodsza kobieta

„Zenek Martyniuk nie żyje”. Wstrząsający post na Facebooku

Małgorzata Kożuchowska miała wypadek. Znamy szczegóły

„Królowa Życia” pokazała się prawie nago- co za metamorfoza!

Liszowska ostro przegięła tym strojem! Wszystko na wierzchu

Tragiczna wiadomość! Paweł Królikowski nie żyje

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →