Te hitlerowskie „potwory” uniknęły kary po wojnie. Lista niemieckich zbrodniarzy, którym się upiekło

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

II wojna światowa: Po jej zakończeniu procesy hitlerowców były na porządku dziennym, jednak niektórzy naziści i zbrodniarze wojenni uniknęli kary. Poniżej przedstawimy sylwetki kilku z nich.

Kurt Blome. Uchodził za jednego z największych zbrodniarzy wojennych wśród popleczników Adolfa Hitlera. Był kierownikiem tajnego instytutu, który znajdował się w Pokrzywnie. Oficjalnie pracowano tam nad rakiem. Wielu po wojennych oskarżycieli próbowało udowodnić mu winę, niestety nikomu się nie udało udowodnić, że w instytucie w Pokrzywnie przeprowadzano eksperymenty na ludziach, aby stworzyć dla Hitlera śmiertelną broń biologiczną.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Maciej Dowbor pozuje w damskiej bieliźnie. Nie wszystkim się spodobało

Horst Pilarzik. Komendant niemieckiego obozu pracy w krakowskim Płaszowie, esesman był prawdziwym postrachem w krakowskim getcie, ma na koncie tysiące ofiar. Po wojnie ukrywał bardzo skutecznie swoją tożsamość i uniknął kary. Prawdy o nim dowiedzieliśmy się dopiero z relacji jego krewnej Christiane Falge, która w 2018 roku sama skontaktowała się z Muzeum Krakowa, gdyż chciała, żeby świat dowiedział się o zbrodniach jej krewnego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

II wojna światowa: Po jej zakończeniu procesy hitlerowców były na porządku dziennym, jednak niektórzy naziści i zbrodniarze wojenni uniknęli kary

Zobacz również: Skandal u Martyniuków! Tego nikt nie przewidział. Przerwał milczenie

Erna Wallisch. Pracowała w obozie koncentracyjnym w Majdanku. Odpowiedzialna za selekcję przyjeżdżających więźniów, nadzorowała także komanda pracy. Prowadziła osobiście niezliczoną ilość matek z dzieci na pewną śmierć w komorach gazowych. Jak większość załogi Majdanka uniknęła po wojnie kary, nigdy nawet nie stanęła przed sądem.

Werner Ventzki. Nadburmistrz Łodzi, miał ją przekształcić w czysto niemieckie miasto. Miał pozbyć się problemu żydowskiego. Co czynił z wielką przyjemnością. Jego syn po wojnie opublikował list, w którym jasno widać, że jego ojciec zezwolił na masowe mordy ludności żydowskiej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Alex Kroll. Dyrektor szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie w czasie II wojny światowej. Stopniowo ograniczał racje żywnościowe osadzonym, co doprowadziło do znacznej ilość zgonów W czasie likwidacji szpitala aktywnie uczestniczył w wywożeniu chorych do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, gdzie do komór trafiło ok 500 z nich. Nigdy nie odpowiedział za swoje zbrodnie.

Alfred Naujocks. Człowiek, który „rozpętał” II wojnę światową. To on dowodził akcją na radiostację w Gliwicach, która byłą pretekstem do rozpoczęcia działań wojennych przeciwko Polsce. Dzięki temu w czasie wojny szybko awansował na kolejne szczeble dowódcze w SS. W końcu znajdował się tylko szczebel niżej, niż sam Reinhard Heydrich.

II wojna światowa: Po jej zakończeniu procesy hitlerowców były na porządku dziennym, jednak niektórzy naziści i zbrodniarze wojenni uniknęli kary.
II wojna światowa: Po jej zakończeniu procesy hitlerowców były na porządku dziennym, jednak niektórzy naziści i zbrodniarze wojenni uniknęli kary. Screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Właśnie zniknął uciążliwy zakaz! Wielu Polaków nie ma o tym pojęcia

Wałęsa przegrał w sądzie. Będzie musiał zapłacić odszkodowanie za donosy

Masz stary dowód osobisty? Możesz zyskać ogromne pieniądze

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →