Właśnie zniknął uciążliwy zakaz! Wielu Polaków nie ma o tym pojęcia

Pandemia koronawirusa: Zniesiono kolejny zakaz, ministerstwo zdrowia i rząd zdecydowały się na kolejne poluzowanie obostrzeń wprowadzony w celu walki z panującą epidemią.

Z powodu panującej cały czas na świecie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 wiele krajów wprowadziło różne obostrzenia i zakazy mające na celu wspomożenie rządów w walce z chorobą. Polska nie była tu wyjątkiem i od czasu wprowadzenia stanu kwarantanny wprowadzono wiele nakazów. Część z nich dalej obowiązuje, inne zostały zlikwidowane, bądź złagodzone. Jednak mało kto wie, że właśnie zniknął jeden z najbardziej uciążliwych zakazów. Bardzo wielu Polaków ucieszy ta informacja.

Czytaj też: Masz stary dowód osobisty? Możesz zyskać ogromne pieniądze

Pandemia koronawirusa: Zniesiono zakaz, ministerstwo zdrowia i rząd zdecydowały się na poluzowanie obostrzeń

Już od kilku tygodni życie powróciło do miast, z powrotem otworzono galerie handlowe, sklepy i restauracje. Funkcjonować zaczęły także kina, czy muzea. Jednak mimo, że otwarte nadal są częściowo ograniczone. Między innymi chcąc się tam udać musimy na usta i nos mieć naciągniętą maseczkę ochronną i zdezynfekować ręce. Dodatkowo w salach kinowych i teatralnych można było zajmować tylko co drugie miejsc i właśnie ten zakaz został właśnie zmieniony. Jak donosi Super Express między innymi na stadionach będzie mogło od teraz być zajętych nie 25%, a 50% miejsc.

Zobacz również: Jarosław Kaczyński przerwał wystąpienie Prezydenta! Szokujące nagranie

„Chcemy, aby na stadion weszło więcej kibiców. Będą teraz mogli zająć do 50 proc. liczby miejsc” – stwierdził Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia.

Zniesiono uciążliwy zakaz

Do tego dochodzi także zniesienie w salach kinowych, czy teatralnych nakazu zajmowania co drugiego miejsca. Ponadto zdecydowano się na jeszcze jeden poważny krok. Zmieniono panujący dotychczas 2 metrowy dystans społeczny. Od teraz wystarczy zachowywać jedynie 1,5 metra odstępu.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Anna Mucha w niesamowitej kreacji. Nie wszyscy byli równie zachwyceni

Była jedną z najpiękniejszych Polek. Tak wygląda dziś

Tragedia uczestnika „Sanatorium Miłości”. Wyciska łzy z oczu

, , , , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →