„Śpimy na potężnej bombie”. Niepokojące dane z Polski

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce: Niepokojące dane z Polski, eksperci podają ile wykonywanych jest testów na koronawirusa, wciąż rośnie ilość chorych na COVID-19.

CZYTAJ TEŻ: Świat w żałobie. Jego muzykę zna każdy, zabił go koronawirus

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce stwierdzono 4 marca u pacjenta „Zero w Zielonej Górze. Na tej przestrzeni czasu możemy stwierdzić,  że w samym miesiącu marcu w Polsce przybyło prawie 2000 chorych na COVID-19. Niestety wygląda na to, że to wciąż nie koniec.

Ile testów na koronawirusa wykonano w Polsce

Sytuacja pogarsza się z każdym dniem. Pacjentów chorych na COVID-19 przybywa i wygląda na to, że ta tendencja może się jeszcze przez pewien czas utrzymać. Najgorszym miesiącem dla pandemii ma być w naszym kraju kwiecień – tak twierdzą eksperci w rozmowie z Newsweek Polska. Zwracają oni ponadto uwagę,  że w Polsce wciąż wykonuje się za mało testów stwierdzających obecność koronawirusa. W takiej sytuacji liczba chorych może być zdecydowanie wyższa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Ponieważ wykonujemy dramatycznie mało testów, mamy kolosalną populację niezdiagnozowanych. Śmiało można przyjąć, że na COVID-19 wywołany koronawirusem choruje u nas już teraz co najmniej 2-3 razy więcej osób, niż się podaje”mówi w rozmowie z „Newsweekiem” Jacek Gleba, specjalista w zarządzaniu systemami opieki zdrowotnej i lekarz.

Specjalista również bardziej pozytywnie przyjmuje wiadomość o liczbie chorych w Hiszpanii niż w Polsce.

Tam liczba nowych przypadków zatrzymała się przede wszystkim na w miarę stabilnym poziomie, nie przekracza pięciu tysięcy dziennie. Już nie ma krzywej wykładniczej, jest krzywa liniowa, co może oznaczać, że weszli w pierwszy etap opanowania epidemii. My jesteśmy wciąż dopiero w dolnej części krzywej wykładniczej, nie wiemy, jak się to dalej potoczy” – uzasadnia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Ludzie wpadli w panikę! Lekarka z Hiszpanii ujawniła prawdę

Z kolei ekonomista Tomasz Urbaś twierdzi,  że w Polsce do 10 maja (pierwsza tura wyborów) może się pojawić 38 tysięcy przypadków zachorowań oraz około 1500 zgonów. Eksperci twierdzą,  że rząd powinien przede wszystkim postawić na poprawienie skali wykrywalności wirusa.

Koronawirus w Polsce: Niepokojące dane z Polski, eksperci podają ile wykonywanych jest testów na koronawirusa, wciąż rośnie ilość chorych na COVID-19
Koronawirus w Polsce: Niepokojące dane z Polski, eksperci podają ile wykonywanych jest testów na koronawirusa, wciąż rośnie ilość chorych na COVID-19

Źródło: Interia /Newsweek

Polecamy także:

Jackowski przedstawił wizję dla Warszawy. To czeka stolicę

Wokalista Rammstein na intensywnej terapii – też ma koronawirusa

El Dursi również wywołała skandal! Ma gdzieś kwarantannę

To może Cię również zainteresować:

Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Siwiec w tragicznym położeniu – jej córka zachorowała

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →