60 osób zaraziło się koronawirusem podczas pogrzebu

Epidemia koronawirusa w Europie: W Hiszpanii 60 osób zaraziło się podczas pogrzebu. Wirus atakuje kolejne kraje, na naszym kontynencie najpoważniejsza sytuacja jest na południu, we Włoszech i Hiszpanii. Jak można zarazić się koronawirusem? Odpowiemy na to pytanie w poniższym artykule.

W miejscowości Haro, w prowincji La Rioja służby porządkowe wprowadziły specjalne przepisy, wszystko przez to, że u 60 osób wykryto obecność koronawirusa, wszyscy zarazili się na pogrzebie, który odbył się dwa tygodnie temu w prowincji Vizcaya w Kraju Basków. W Haro wiele dzielnic poddano przymusowej kwarantannie, jak na razie wykryto 39 przypadków koronawirusa u mieszkańców. Miejscowość Alava to kolejne ognisko choroby, znaleziono tam mianowicie kolejnych 25 zakażonych, wszystkie osoby brały udział w felernym pogrzebie.

„Odizolowanej ludności zostaną zapewnione podstawowe usługi”

– zapewniał w sobotę na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej szef Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES), Fernando Simon

„Wszyscy zakażeni, razem ponad 60 osób, mieli kontakt z 54-letnim mężczyzną pochodzenia romskiego, który mógł być źródłem infekcji, a który obecnie przebywa w szpitalu”

– można przeczytać w hiszpańskiej prasie.

„Podczas pogrzebu nie jest trudno zarazić się ze względu na duże skupisko ludzi na niewielkim obszarze”

– dodają dalej dziennikarze.

Jak można zarazić się koronawirusem? Jak temu przeciwdziałać?

Pogrzeb sprzed dwóch tygodni jest jak na razie największym ogniskiem choroby w Hiszpanii. W całym kraju do tej pory jest prawie 500 zarażonych, a 10 osób zmarło.

Czytaj też: Ustawa przeciwko koronawirusowi weszła w życie. Co to oznacza?

Trzeba pamiętać, że zarazić się koronawirusem można nie tylko drogą kropelkową. Wirusa wykryto także w moczu i kale, dlatego tak ważna jest higiena osobista. Dlatego szczególną uwagę powinniśmy zwracać będąc w toaletach publicznych, należy tam zachować wszystkie dostępne środki ostrożności. Podstawą jest częste, a także dokładne mycie rąk, najlepiej środkami bakteriobójczymi, co w znaczącym stopniu uchroni nas przed możliwością zarażenia.

Jak można się zarazić koronawirusem: 60 osób w Hiszpanii zaraziło się koronawirusem podczas pogrzebu, epidemia koronawirusa w Europie się rozrasta. Screen/ Pixabay.com

źródło: Interia

Polecamy także:

Od dziś spirytus bez akcyzy! Ministerstwo reaguje na koronawirusa

Kurdej-Szatan boi się o swoje życie. To nie są żarty

Marta Manowska zdobyła się na wyznanie. Długo ukrywany sekret

To może Cię również zainteresować:

Kamil Lemieszewski z show „Big Brother” już tak nie wygląda! Co za zmiana

Okropne! Michał Szpak zmodyfikował twarz? Burza w sieci

Rewolucja w Polsce! Takich sklepów jeszcze nie było

, , , ,

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →