Kaczyński powiedział co nastąpi gdy Duda przegra

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jarosław Kaczyński dał wywiad w którym powiedział co się stanie gdy Andrzej Duda przegra wybory, odniósł się również do tego co powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kaczyński udzielił wywiadu dla Polskiego Radia

-W razie przegranej Andrzeja Dudy nie będzie potrzeby przedterminowych wyborów parlamentarnych – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W opinii prezesa PiS wybór innego kandydata na urząd prezydenta aniżeli Andrzej Duda spowodowałoby „pewne utrudnienia”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jarosław Kaczyński dał wywiad w Polskim Radiu. Został zapytany o wybory oraz o słowa jakie wypowiedziała kandydatka na prezydenta z ramienia opozycji, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Czytaj też: Rusin odchodzi z TVN? Dziennikarce nazbierało się problemów

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Ludzie, którzy pracują, czują się w jakiś sposób upokorzeni, że ktoś jest wspierany, a nie pracuje”.

-stwierdziła Kidawa-Błońska

– To jest niewątpliwie zapowiedź manipulacji, tylko ja chcę o jednym przypomnieć, wybory prezydenckie są bardzo ważne, ale to nie są wybory parlamentarne, my rządzimy do 2023 roku i będziemy rządzić do tego roku. Prezydent nie może sam zmieniać ustaw i 500 plus będzie, my jesteśmy gwarantem tego – odparł Jarosław Kaczyński.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Na dłuższą metę niebezpieczeństwo zakwestionowania naszej polityki społecznej z całą pewnością istnieje – dodał.

Kaczyński powiedział co będzie jeżeli Andrzej Duda przegra wybory

Jarosław Kaczyński powiedział również, co w jego opinii wydarzy się w momencie kiedy popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Andrzej duda przegra wybory prezydenckie. Według niego, konieczne będą przedterminowe wybory parlamentarne

– Mogę powiedzieć tak: pomarzyć każdemu wolno, tego nie możemy zakazać. Natomiast takiej potrzeby ani w sensie konstytucyjnym, ani praktycznym nie ma – stwierdził prezes PiS.

Przyznał wprost, że absolutnie nie można wykluczyć takiego scenariusza w którym prezydentem stanie się kandydat opozycji.

– Będzie pewne utrudnienie w postaci osoby, która będzie utrudniała, psuła, będzie taki „prezydent psuj” w razie takiego biegu wydarzeń i na pewno będzie sytuacja z punktu widzenia społeczeństwa jeszcze trudniejsza do przyjęcia niż dzisiaj – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS wystosował również apel do wyborców. Tłumaczył, że tym bardziej nie należy lekceważyć tych wyborów.

– My chcemy iść do przodu, a to będzie jednak znaczne utrudnienie tego marszu do przodu – powiedział.

Szef PiS ocenił, że gdyby zdarzyło się tak, że wygra kandydat opozycji wtedy może nastąpić sytuacja „jeszcze bardziej godząca w przeświadczenie Polaków, że demokracja jest potrzebna i dobra”.

„Jeżeli demokracja nie spełnia oczekiwań społeczeństwa, to wtedy rzeczywiście różne demony zaczynają się pokazywać, w związku z tym lepiej, jednak jeżeli będziemy mieli w Polsce taką sytuację, jaką mamy, to znaczy prezydenta i premiera z jednej opcji, współpracujących dla pozytywnych zmian w naszym kraju”

– skwitował Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński dał wywiad w którym powiedział co się stanie gdy Andrzej Duda przegra wybory, odniósł się równiez do tego co powiedziała Kidawa-Błońska
Jarosław Kaczyński dał wywiad w którym powiedział co się stanie gdy Andrzej Duda przegra wybory, odniósł się równiez do tego co powiedziała Kidawa-Błońska

źródło: Polskie Radio

Polecamy także:

Tak syn Królikowskiego pożegnał ojca. Dodał nieznane dotąd zdjęcie

Prezes TVN podjął decyzję w sprawie Kalczyńskiej! Co dalej z „DDTVN”

Dramatyczny apel tuż przed finałem „Sanatorium Miłości”. TVP błaga widzów

Koszmar Kurdej-Szatan. Myślała, że będzie jak w bajce

Rozdziera serce! Tak żona pożegnała Królikowskiego

Uwaga: GiS w pośpiechu wycofuje lek. Pod żadnym pozorem go nie bierz

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →