Będą kolejne zaostrzenia! Więcej uprawnień dla policji

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus, COVID-19 w Polsce: Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że zostaną wprowadzone kolejne zaostrzenia, wśród nich między innymi więcej uprawnień dla policji. Sytuacja bez dwóch zdań jest bardzo poważna.

Zobacz również: Był oficer wywiadu USA ostrzegał już w lutym. Teraz błagają go o pomoc

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Władze starają się, aby w największym stopniu zminimalizować rozwój epidemii koronawirusa w Polsce. Na ten moment statystyki osób zakażonych oraz zmarłych wciąż rosną. W tej chwili liczba chorych wynosi ponad 2500. Z kolei do środy stwierdzono śmierć u 43 osób – są to głównie przypadki osób starszych, lecz osoby młode również mogą w bardzo dotkliwy sposób przechodzić zakażenie COVID-19.

Kolejne zaostrzenia w Polsce

Rząd 31 marca wprowadził szereg nowych obostrzeń, które mają na zadaniu ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa. Nowe zasady postępowania dotyczą również osób objętych przymusową kwarantanną. Jak do tej pory tylko osobę wracającą z zagranicy obejmowano 14-dniowym obowiązkiem pozostania w domu. Rozszerzono ten wymóg również o rodzinę czy współlokatorów mieszkających z taką osobą. Na dodatek osoby objęte kwarantanną będę się meldować przy użyciu specjalnej aplikacji.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Koniec z robieniem zapasów. Wprowadzono limity w sklepach

Chcę powiedzieć, że podjęliśmy decyzję o zmianie formuły kontroli osób pozostających w kwarantannie. Przede wszystkim chcę przypomnieć, że od dzisiaj, w związku ze specustawą, obowiązkowe jest korzystanie ze specjalnej aplikacji” – powiedział szef KGP.

Tylko w szczególnych wyjątkach można z tej aplikacji nie korzystać. I bardzo zachęcam i proszę o to, abyście państwo wszyscy ci, którzy pozostają w kwarantannie, z tej aplikacji korzystali, bo to dla nas jest też ogromne odciążenie, a tych zadań nam nie brakuje” – podkreślił.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Od 1 kwietnia kary administracyjne będą określali inspektorzy sanitarni w ścisłym porozumieniu z policją.

Dzisiaj były robocze spotkania przedstawicieli Komendy Głównej Policji i Głównego Inspektora Sanitarnego, gdzie wypracowano bardzo konkretną procedurę przekazywania przez policję informacji dotyczących bulwersujących przypadków wyłamywania się z zasad zwalczania epidemii w naszym kraju” – podkreślił.

Źródło: Interia

Koronawirus, COVID-19 w Polsce: Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że zostaną wprowadzone kolejne zaostrzenia - więcej uprawnień dla policji
Koronawirus, COVID-19 w Polsce: Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że zostaną wprowadzone kolejne zaostrzenia – więcej uprawnień dla policji

To może Cię również zainteresować:

„Jestem w szpitalu, mam koronawirusa”. Fala idiotycznych żartów zalewa sieć

Legenda polskiej muzyki nie żyje. Jest decyzja ws pogrzebu

Nowe zaostrzenia w Polsce już obowiązują. Pełna treść

To może Cię również zainteresować:

„Śpimy na potężnej bombie”. Niepokojące dane z Polski

Świat w żałobie. Jego muzykę zna każdy, zabił go koronawirus

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →