Przerażająca informacja o koronawirusie. Możemy nie mieć szans

Udostępnij:

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2: Okazuje się że koronawirus może wystąpić bez objawów, tzw cisi nosiciele wciąż zarażają COVID-19.

Czytaj też: Młoda kobieta zarażona koronawirusem nagrała przejmujący film. Każdy powinien zobaczyć

O koronawirusie wiemy na tę chwile niewiele. To, co naukowcy stwierdzają oraz fakty, które dopiero teraz wychodzą na światło dzienne, przyprawia o dreszcze. W tym momencie zaczyna być widoczna spora liczba niejasności związanych z SARS-CoV-2.

W aktualnych wypowiedziach naukowców da się wyczuć obawy przed niedopatrzeniami, na które wcześniej nie zwrócono uwagi.

Zobacz również: Włosi skazywani na śmierć? Lekarze zmuszeni do drastycznych działań

Powodów takich odczuć może być wiele, tym bardziej w obecnej sytuacji na świecie. Nikt tak naprawdę nie wie, jak dokładnie wygląda wykres, jeśli chodzi o precyzyjną liczbę zainfekowanych przez COVID-19.

Potwierdzone przypadki zakażeń są kompletowane przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO). Ta jednak uzyskuje dane od poszczególnych Państw, te natomiast opierają się na danych z miast lub okręgów. Patrząc na świat jako miejsce, gdzie na te chwile ciężko znaleźć bezpieczną przestrzeń, sytuacja wydaje być się niewesoła.

Zdaniem wielu naukowców, podczas obecnej Pandemii najniebezpieczniejsi dla ludzi zdrowych są „cisi nosiciele”.

Czyli zainfekowani u których objawy chorobowe nie wystąpiły, lub wystąpiły bardzo późno.

Koronawirus bez objawów?

To osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2, u których objawy choroby COVID-19 nie wystąpiły. Takich osób mogą być tysiące. Przynajmniej tak wynika z obliczeń wielu naukowców, niewielki błąd, który przeoczyliśmy, może dużo kosztować całą ludzkość.

Czytaj także: To będzie dramat! Jackowski przedstawił nową wizję o koronawirusie

Chińczycy podczas przeprowadzanych testów otrzymali wynik pozytywny u 43 tys. bezobjawowych pacjentów. Osoby te pomimo dodatniego wyniku badań, nie zostały wpisane jako zainfekowani w statystykach dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Dodatkowo każdy kraj ma inne kryteria podejścia do sprawy, liczby są na pewno o wiele większe niż te, które podaje WHO. W Korei Płd.20% osób z potwierdzonym zakażeniem nie miało żadnych widocznych objawów koronawirusa:

Korea ma obecnie znacznie większy odsetek przypadków bezobjawowych niż inne kraje, być może z powodu naszego szeroko zakrojonego testowania” – powiedział niedawno szef Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC) Dzeong Eun Kiong.

U wielu pacjentów,objawy COVID-19 występują czasami bardzo późno.

Takie osoby znacznie zwiększają ryzyko rozprzestrzeniania się Pandemii. Tak tę sytuację komentuje Mikrobiolog z Uniwersytetu Hongkongu (HKU) Ho Pak-leung:

– Ciężko powiedzieć, czy oni mogą być mniej zaraźliwi, jeśli nie kaszlą. Jednak kropelki występują też podczas mówienia — powiedział, odnosząc się do dróg przenoszenia, się koronawirusa.

Według epidemiologa z tej samej uczelni Benjamina Cowlinga istnieją „jasne dowody, że zakażone osoby mogą przekazywać infekcję, zanim pojawią się objawy”.

„Jest wiele doniesień o przenoszeniu (wirusa) około dnia lub dwóch dni przed wystąpieniem objawów”.

Jak więc widać gołym okiem, Prezydent Stanów Zjednoczonych miał rację, będzie to wojna z nieznanym, a zarazem niewidzialnym wrogiem.

źródło: wprost

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2: Okazuje się że koronawirus może wystąpic bez objawów, tzw cisi nosiciele wciąż zarażają COVID-19
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2: Okazuje się że koronawirus może wystąpic bez objawów, tzw cisi nosiciele wciąż zarażają COVID-19

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

Chylińska opisana przez byłych kolegów z zespołu, będzie skandal?

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

loading...