Wałęsę ostro poniosło. Zwrócił się do wszystkich Polaków

Lech Wałęsa apeluje na Facebook: twierdzi, że wybory i głosowanie proponowane przez PiS to farsa i oszustwo, zapowiedział bojkot. Lech Wałęsa od dawna nie uchodzi za zwolennika aktualnego rządu.

ZOBACZ TEŻ: Tak postępuje się z chorymi na COVID-19 w Polsce. Wstrząsający materiał

W szczególności były lider Solidarności nie przepada za prezesem Prawa i Sprawiedliwości  – Jarosławem Kaczyńskim. Teraz Wałęsa otwarcie nie zgadza się z najnowszym pomysłem rządu PiS w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Jego zdaniem forma ich przeprowadzenia może prowadzić wyłącznie do oszustw i fałszerstw.

Lech Wałęsa i wybory prezydenckie

Lech Wałęsa nie od dziś deklaruje,  że zwolennikiem rządów Prawa i Sprawiedliwości nie jest. Były prezydent bardzo często angażuje się w akcję wymierzone przeciwko rządowi Mateusza Morawieckiego. Tak jest i dziś. Wałęsa z byłymi prezydentami i premierami napisał list w sprawie najbliższych wyborów.

Pod oświadczeniem oprócz Lecha Wałęsy podpisali się: Marek Belka, Jan Krzysztof Bielecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Bronisław Komorowski, Ewa Kopacz, Aleksander Kwaśniewski, Kazimierz Marcinkiewicz oraz Leszek Miller.

– Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej powinny być przeprowadzone w zgodzie z przepisami Konstytucji i w sposób nie budzący wątpliwości, co do ich powszechności, równości, tajności i uczciwości […]. Forsowane przez Prawo i Sprawiedliwość wybory korespondencyjne uchwalono wbrew Konstytucji i regulaminowi Sejmu. [..] Ich przeprowadzenie w czasie panującej epidemii stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia obywateli

można przeczytać w liście, podpisanym m.in. przez Lecha Wałęsę.

Do tematu wyborów odniósł się także Leszek Balcerowicz.

Zobacz również: Nie żyje legenda polskiego sportu! Odszedł za wcześnie

W przełomowych momentach dla Polski, na osobach, które wcześniej pełniły kluczowe funkcje w państwie, spoczywa szczególna odpowiedzialność. Polega ona na służeniu Polkom i Polakom radą, która jest niezależna od osobistych sympatii ideowych i partyjnych

przekazał Leszek Balcerowicz we wstępie do listu, który opublikowano na stronach FOR.

Lech Wałęsa apeluje na Facebook: twierdzi, że wybory i głosowanie proponowane przez PiS to farsa i oszustwo, zapowiedział bojkot/ screen YouTube

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Szokujące doniesienia o Kim Dzong Unie! Same kłamstwa?

Duża ilość zachorowań, koleje zgony. Resort podał nowe dane

Fronczewski w ciężkiej sytuacji. Po operacji wyszły komplikacje

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →