Rób tą jedną rzecz, a będziesz mieć płaski brzuch. Potwierdzone

Jak schudnąć? Idealna metoda na płaski brzuch, to post przerywany, wbrew pozorom głodzenie się nie przynosi efektów, ta metoda jest znacznie lepsza. Wystarczy lepiej planować swoje posiłki.

W czasie wakacji dla wielu osób palącym problemem jest nadwaga i próby zrzucenia nadprogramowych kilogramów przed wyjazdem na upragniony urlop. Jak więc uzyskać, tak wymarzony, płaski brzuch? Wiele osób próbuje się głodzić licząc, że brak jedzenia spowoduje cudowny ubytek na wadze. Jednak ostatnie badania wykazały, że nie tędy droga. Najprostszym sposobem na uzyskanie płaskiego brzucha jest tak zwany post przerywany.

Czytaj też: Wyciekł cennik TVN! Porażające kwoty. To się nie mieści w głowie

Jak schudnąć? Idealna metoda na płaski brzuch, to post przerywany

Uczeni z University of Alabama w Birmingham, potwierdzili w swoich badaniach, że osoby, które rezygnowały z jedzenia wieczorem, a swój ostatni posiłek jadły późnym popołudniem chudną najszybciej. Taki sposób odżywiania powodował u badanych mniejsze napady głodu i większy procent spalania tkanki tłuszczowej.

Zobacz również: To dlatego Pochanke odchodzi z TVN? Zdradzamy kulisy odejścia dziennikarki

Podstawą postu przerywanego jest zjedzenie pożywnego, obfitego śniadania, które da nam energię na resztę dnia. Im więcej odpowiednich posiłków zjemy podczas dnia tym lepiej. Ale ostatni umiarkowany powinien być konsumowany ok godziny 16. Takie rozwiązanie powoduje, że organizm jest zmuszony w godzinach wieczornych do sięgnięcia po zapasy tkanki tłuszczowej.

Głodzenie się nie przynosi efektów

„Im więcej posiłków spożyjemy we wcześniejszych porach dnia, tym lepiej” – stwierdziła Courtney Peterson z University of Alabama w Birmingham, która jest autorką tych badań.

Dietetyk Stephanie Ferrari, przywołuje badania, które wykazały, że osoby stosujące przerywany post traciły od 4 do 7 procent obwodu talii, a to jest bardzo dużo.

Badania wykazały także, że najbardziej kaloryczne posiłki należy spożywać najwcześniej. Dlatego osoby, które jedzą obfite śniadania chudną szybciej, od osób jedzących dużo na kolację.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Czy to koniec TVN-u i Faktu?Kaczyński zapowiada repolonizację mediów w Polsce.

Ewa Minge stanęła w obronie wyborców Andrzeja Dudy. Zwróciła się z apelem do Trzaskowskiego

Kupiłeś to? Natychmiast zwróć do sklepu. Może zagrażać zdrowiu i życiu

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →