Michał Szewczyk nie żyje. Aktor zmarł mając 86 lat

Michał Szewczyk nie żyje, aktor zmarł mając 86 lat. Polakom znany był z gry w wielu serialach telewizyjnych, był związany również z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

Czytaj też: Długoterminowa prognoza pogody. Zawieje, całodobowy mróz nawet do -30 stopni

– To bardzo trudny dzień. Odszedł Michał Szewczyk – legenda polskiego kina i teatru, wybitny aktor Teatru Powszechnego w Łodzi. Michał zawsze podkreślał, że nade wszystko kocha Łódź. Jako chłopak z Bałut – jak sam o sobie mówił – odrzucał wszystkie propozycje przeprowadzki do stolicy. To tutaj założył rodzinę, przez ponad 60 lat grał w Teatrze Powszechnym w Łodzi, tutaj współtworzył legendę Łodzi filmowej – zagrał w około 100 filmach. Łodzianie kochali Michała za jego role w teatrze, w Polsce był znany ze swoich ról filmowych

– powiedziała dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska.

Michał Szewczyk nie żyje

Mówiła o nim jako o człowieku oddany pracy i ludziom. Wspominała jest niebywałą życzliwość, talent aktorski oraz artystyczną wrażliwość.

Michał Szewczyk szerzej znany był grając między innymi w „Królu Maciusiu I” „Eroice” „Pan Anatol szuka miliona ”„Historii żółtej ciżemki” „O dwóch takich co ukradli księżyc” „Prawo i pięść”oraz w „Stawce większej niż życie”, „Domu”, „Klanie”, „Na Wspólnej”, „Komisarzu Alexie” i „Na dobre i na złe”.

W Teatrze Powszechnym w Łodzi w którym grał od 1958 roku, Michał Szewczyk stworzył aż 126 wyjątkowych scenicznych kreacji aktorskich.

Zobacz również:

Manuela Gretkowska ostro o Polakach i działaczach pro-life. Tak mocnego wywiadu jeszcze nie było

Bielan przerwał milczenie i ujawnił prawdziwe przyczyny „wojny” z Gowinem

Agnieszka Chylińska padła ofiarą przestępców. Sprawa na policji

Kamil Durczok w poważnych opałach. Student nie żyje: „Walczył do końca”

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →