Już od dziś ogromne zmiany! W życie właśnie wchodzi ważne rozporządzenie

Mało kto pamięta o tym, że od dziś wszedł w życie projekt jaki uruchomił Mateusz Morawiecki – „Czyste Powietrze” – zobacz kto dostanie dofinansowanie.

Czytaj też: Nowe zasady w komunikacji miejskiej. Koniecznie sprawdź

O sprawie przypomina portal „Super Express”. Informuje jednocześnie, że już od dziś według projektu można oficjalnie składać wnioski. Polacy mogą w tej kwestii liczyć na spore dofinansowania, dlatego warto wiedzieć co nieco o tym w jaki sposób rząd Mateusz Morawieckiego postanowił zawalczyć o „czyste powietrze” w Polsce.

Według Super Expressu tym projektem po raz kolejny Mateusz Morawiecki realizuje obietnice wyborcze jakie pady w jego expose. Co konkretnie przewiduje ten projekt? Gminy będą mogły wystawiać zaświadczenia potwierdzające prawo do otrzymania podwyższonego poziomu finansowania w programie „Czyste Powietrze”.

Mateusz Morawiecki i jego projekt „Czyste Powietrze”

Projekt trafił właśnie do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Istnieje już porozumienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz ze Związkiem Banków Polskich.

Zobacz również: Kolejne zachorowania i zgony. Sytuacja jest poważna

Od dziś, czyli 15 maja uprawnieni i zweryfikowani Polacy będą mogli liczyć w ramach projektu „Czyste powietrze” na dofinansowanie nawet w wysokości 20 tysięcy. Chodzi o zainwestowanie pieniędzy w alternatywne źródła ocieplania budynków takie jak np pompa ciepła.

– Polacy mają prawo, żeby ich dzieci mogły oddychać czystym powietrzem. To jest normalność. […] Będziemy więc dalej intensywnie rozwijać program Czyste Powietrze

– słowa exposé premiera cytuje Super Express.

Nowy projekt zakłada pomoc tym mniej zamożnym obywatelom Polski u których w rodzinie na osobę przypada 1400 zł dochodu. Będą oni mogli otrzymać prawo do większego dofinansowanie sięgającego nawet 37 tysięcy złotych.

Źródło: SE

Mało kto pamięta o tym, że od dziś wszedł w życie projekt jaki uruchomił Mateusz Morawiecki - "Czyste Powietrze" - zobacz kto dostanie dofinansowanie
Mało kto pamięta o tym, że od dziś wszedł w życie projekt jaki uruchomił Mateusz Morawiecki – „Czyste Powietrze” – zobacz kto dostanie dofinansowanie

Polecamy także:

Fatalne dane ze Śląska! Bilans zgonów i zachorowań

Emilewicz ujawniła co rząd ma zamiar zrobić ze Śląskiem

Rząd podjął ostateczną decyzję. Za to wciąż grożą surowe kary

, ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →