Rząd podjął ostateczną decyzję. Za to wciąż grożą surowe kary

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus, Polska, odmrażanie gospodarki: Mateusz Morawiecki potwierdza, III etap odmrażania gospodarki został przyjęty. Zobacz co się z tym wiąże.

Czytaj też: Wiernych zatkało gdy ksiądz zaczął mówić o „9 idiotach na prezydenta” (wideo)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rząd małymi kroczkami stara się przywracać dawny tryb życia Polaków. Z tego powodu wczoraj na konferencji prasowej rządu padła kolejna informacja dotycząca łagodzenia wprowadzonych obostrzeń z powodu epidemii koronawirusa.

Tym razem nowe złagodzenia obejmą między innymi: placówki edukacyjne i opiekuńcze, kościoły, salony urody oraz lokale gastronomiczne.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wczoraj o godzinie 12 odbyła się konferencja prasowa rządu w sprawie kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Rząd ma częściowo dobre wiadomości między innymi dla właścicieli zakładów fryzjerskich, salonów urody oraz również wiernych, którzy w większej liczbie osób będą mogli od 18 maja uczestniczyć w obrzędach religijnych.

III etap odmrażania gospodarki

Co nas czeka od przyszłego poniedziałku? Rewolucja to wciąż nie będzie, lecz z pewnością jest to kolejny mały krok w stronę powrotu do normalności.

Rząd zaprezentował zasady, które mają od 18 maja obowiązywać w zakładach fryzjerskich oraz salonach urody. Są nimi między innymi:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Obowiązek noszenia przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic.
Używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe. Przede wszystkim również przyjmowanie klientów po wcześniejszym umówieniu się na drogą telefoniczną lub przez Internet. Właściciele lokali mają także obowiązek zamknięcia poczekalni dla klientów.

Nowe zasady będą obowiązywać również w lokalach gastronomicznych.

limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2).
Dezynfekcja stolika po każdym kliencie.
Zachowanie 2 m odległości między stolikami. Stoliki muszą być ponadto oddalone przynajmniej o jeden metr. Klienci po zajęciu miejsca będą mogli zdjąć maseczki.

Nowe zasady mają również dotyczyć kościołów i miejsc kultu religijnego.

Zobacz również: Pilne: Informacje na temat kolejnych etapów odmrażania

Zmniejszamy również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2 powierzchni w kościele. Dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m2.

przekazano na rządowej stronie.

Koronawirus, Polska, odmrażanie gospodarki: Mateusz Morawiecki potwierdza, III etap odmrażania gospodarki został przyjęty. Zobacz co się z tym wiąże
Koronawirus, Polska, odmrażanie gospodarki: Mateusz Morawiecki potwierdza, III etap odmrażania gospodarki został przyjęty. Zobacz co się z tym wiąże. Screen/ YouTube

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Szumowski stanowczo o szczepionkach na koronawirusa. Nie wszystkim to się spodoba

Uwaga: Służby będą pukać do waszych drzwi. Zaczęli pilne poszukiwania

Pilne: Przedłużono ważny zakaz! Duże ograniczenia

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →