„Na kolana i do ust”. Wpis i zdjęcie księdza wywołały burzę! [FOTO]

Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy Roman Kneblewski zamieścił na swoich profilach na Facebooku i Twitterze zdjęcie z mszy, na której widać małego chłopca w czasie eucharystii. Fotografię podpisał: „po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną”, wywołując tym samym ogromne emocje.

Wpis księdza skomentowano i udostępniono setki razy. Podpis dotyczy jednego ze sposobów przyjmowania komunii, jednak wiele osób odebrało go jako kontrowersyjną prowokację.

– Tuż po ogłoszeniu „rejestru Ziobry”, do którego cudem (dokonanym przez św. Pedomisia z Belgii) nie wpisano księży-pedofilów, ks. Kneblewski robi sobie takie żarciszki na Twitterze – napisał na swoim profilu pisarz Jacek Dehnel.

– Ksiądz Roman Kneblewski potwierdza, że po katolicku jest brać na kolanach do ust, bo „na rękę co najwyżej trzciną”. Czyli wiemy jak biorą księża. A Państwo? – komentują inni internauci i pytają, z czym kojarzy się dany wpis.

Kneblewski znany jest z zaangażowania politycznego. Do opinii publicznej często trafiają jego kontrowersyjne słowa, w których określał uchodźców jako „islamskich najeźdźców”, atakował imigrantów, nazywał aktywistów i sympatyków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „fałszywymi dobroczyńcami”, zaś związki pozamałżeńskie określał jako „szatańskie miłosierdzie”.

W 2017 roku Kneblewski dostał zakaz wypowiadania się na tematy polityczne przez biskupa Jana Tyrawę. Kilka dni po później napisał jednak felieton dla „narodowo-katolickiego” periodyku „Polska Niepodległa”, w którym atakował m.in. polityków Platformy Obywatelskiej.

Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną. 😉

Opublikowany przez Roman Adam Kneblewski na 8 stycznia 2018

 

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →