Podano najnowszy bilans zachorowań. Sytuacja jest poważna

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce: Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zachorowań na koronawirusa, Do tej pory na COVID-19 zmarło 31 osób.

Zobacz również: 14-dniowa kwarantanna nie wystarczy. Wszystko na nic?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Resort Zdrowia tuz przed godziną 9 rano zaktualizowała dane dotyczące ilości zakażeń koronawirusem w Polsce. Poinformowano o 77 nowych przypadkach. Łącznie bilans wzrósł do 2132 osób.

Najnowszy bilans zachorowań w Polsce

Zaktualizowane dane informują o przypadkach: 27 osób z woj. śląskiego, 13 z woj. wielkopolskiego, 11 z woj. małopolskiego, dziewięciu z woj. świętokrzyskiego, siedmiu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. zachodniopomorskiego, trzech osób z woj. dolnośląskiego i trzech z woj. pomorskiego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ TEŻ: „Śpimy na potężnej bombie”. Niepokojące dane z Polski

Obecnie od 4 marca kiedy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, ilość zakażonych wzrosła do 2132 osób, z czego 31 zmarło na COVID-19 w Polsce.

Rekordowa liczba zgonów w Polsce

30 marca MZ przekazało kolejne wiadomości o zgonach z powodu koronawirusa. Padł również kolejny rekord w ilości zachorowań.

Zobacz również: Ludzie wpadli w panikę! Lekarka z Hiszpanii ujawniła prawdę

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem” – podano na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Osoby zmarłe to 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju . U wszystkich odnotowano choroby współistniejące.

Najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce

Najmłodszą ofiarą koronawirusa w Polsce jest 32-letnia kobieta z powiatu lubaczowskiego.

Główną przyczyna jej śmierci była choroba COVID-19. Kobieta miała ciężkie zapalenie płuc, niewydolność oddechową oraz również niewydolność wielonarządową. Kobieta zmarła w poniedziałek o godz. 7.

„Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi – otyłość olbrzymia, cukrzyca typ 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny. Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO (pozaustrojowe natlenianie krwi)”

– przekazano przez przedstawicieli placówki.

Źródło: Interia, Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce: Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zachorowań na koronawirusa, Do tej pory na COVID-19 zmarło 31 osób
Koronawirus w Polsce: Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zachorowań na koronawirusa, Do tej pory na COVID-19 zmarło 31 osób

Polecamy także:

Jackowski przedstawił wizję dla Warszawy. To czeka stolicę

Wokalista Rammstein na intensywnej terapii – też ma koronawirusa

El Dursi również wywołała skandal! Ma gdzieś kwarantannę

To może Cię również zainteresować:

Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Siwiec w tragicznym położeniu – jej córka zachorowała

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →