Niemcy mają problem. Wszystko przez to polskie miasto

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polska turystyka. Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła, podróżni z których krajów najchętniej odwiedzali Polskę podczas minionych wakacji, gdzie najchętniej spędzali swój urlop oraz ile średnio zapłacili za bilety lotnicze.

Turyści ze Słowacji i Ukrainy odwiedzali Polskę ponad 2 razy częściej niż latem 2017 r. Katowice odnotowały 93 %-owy wzrost zainteresowania pod względem wyszukiwań hoteli w porównaniu do poprzedniego sezonu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Warszawa, 17 września 2018 r. – Według raportu Stołecznego Biura Turystyki* blisko 25 milionów turystów z całego świata odwiedziło Warszawę w 2017 roku. Z raportu wynika również, że zainteresowanie obcokrajowców podróżowaniem do Polski wzrosło o 24% w porównaniu do poprzedniego roku.

Eksperci wyszukiwarki KAYAK.pl postanowili sprawdzić, czy również i w tym sezonie Polska cieszyła się popularnością podróżnych z zagranicy. Na bazie wyszukiwań użytkowników eksperci serwisu sprawdzili, podróżni z których krajów wybrali Polskę na miejsce swojego letniego wyjazdu oraz które miasta były odwiedzane najchętniej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Turyści ze Słowacji, Ukrainy, Islandii… i Meksyku? Polska jest powszechnie postrzegana jako kraj zachwycający urokliwymi krajobrazami. Od gór przez jeziora aż po morze – oraz miastami, które kuszą podróżnych niezliczoną ilością atrakcji turystycznych i pyszną regionalną kuchnią.

Nic dziwnego, że coraz więcej obcokrajowców chętnie odkrywa Polskę.Niektórzy z naszych sąsiadów odwiedzali nas zdecydowanie chętniej niż latem ubiegłego roku. Turyści ze Słowacji i Ukrainy szukali połączeń do Polski ponad dwa razy częściej. To porównanie do tego samego okresu w 2017 roku.

Wtedy zainteresowanie Czechów i Litwinów wzrosło odpowiednio o 30% i 20%.Polska okazała się atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych podróży również dla osób na co dzień żyjących w prawdziwym raju. Tam, gdzie pogoda dopisuje przez cały rok, a plaże zachwycają złotym piaskiem.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Analiza KAYAK.pl wykazała, że loty z Meksyku do Polski były wyszukiwane 35% częściej niż w zeszłym roku. Może to być spowodowane niedawnymi inicjatywami mającymi na celu wzmocnienie więzi między oboma krajami.

Zaledwie rok temu Prezydent RP wyruszył w pierwszą oficjalną podróż do Meksyku. Cel: rozwijać stosunki handlowe i promować Polskę jako ciekawy kierunek turystyczny. Również zainteresowanie Australijczyków wzrosło o 26% w porównaniu do 2017 roku.

Powód może być prosty: coraz łatwiej dotrzeć z Australii do Polski. Między innymi dzięki wejściu na polski rynek przewoźników z Bliskiego Wschodu. Ponadto Qantas uruchomił bezpośrednie połączenia z Europą na historycznej trasie Perth-Londyn.

Co ciekawe, turyści coraz mniej chętnie odwiedzają Niemcy. Głównie ze względu na niebezpieczeństwo stwarzane przez ludność napływową. Nasi zachodni sąsiedzi rwą włosy z głowy, gdy widzą kwitnącą turystykę w Polsce.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.