Niemcy wyszli na ulice! Do akcji wkroczyły służby

Niemcy wyszli na ulice, interweniowała policja: Z okazji 1 maja organizacje skrajnie lewicowe i komunistyczne odbyły nielegalne marsze w Berlinie.

Czytaj też: Zgony i zachorowania w Polsce. Dawno nie było takiej doby

Cała sytuacja była przede wszystkim wywołana przez obostrzenia wprowadzone w Niemczech oraz zbieg ich obowiązywania ze świętem 1 maja. Od dłuższego czasu u naszych zachodnich sąsiadów panuje szereg zakazów oraz nakazów wprowadzonych z powodu koronawirusa.

W tej sytuacji nie mogło odbyć się wiele demonstracji i marszów z okazji święta pracy. Mimo wszystko skrajnie lewicowe organizacje zdecydowały się na nielegalne zgromadzenia w Berlinie. Doszło do licznych interwencji policji

Niemcy mimo zakazów wyszli na ulice

Niemcy są aktualnie jednym z najbardziej dotkniętych państw przez koronawirusa na świecie. Na ten moment u naszych zachodnich sąsiadów stwierdzono prawie 165 tysięcy przypadków zachorowań na koronawirusa. Z tej liczby jak do tej pory zmarło ponad 6.7 tysiąca pacjentów.

W tej sytuacji władzę z Berlina zdecydowały się na wprowadzenie szeregu obostrzeń, które mają na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przybywających chorych. Niestety z tymi restrykcjami nie wszyscy potrafią się pogodzić.

Niemieckie Zrzeszenie Związków Zawodowych (DGB) pierwszy raz od ponad 70 lat nie nie mogło przeprowadzić w Berlinie przemarszu z okazji Święta Pracy. W tej sytuacji DGB podjęło decyzję o przeprowadzeniu internetowej transmisji przemówień, dyskusji i programu kulturalnego z okazji 1 maja.

Niestety tak zachowawczej formy świętowania nie przyjęły organizację skrajnie lewicowe i komunistyczne. Zaczęły one tworzyć nielegalne zgromadzenia oraz marsze. W tej sytuacji do interwencji zostały zmuszone niemieckie służby.

Zobacz również: Paweł Królikowski zrobił to przed śmiercią! Nagranie wyszło na jaw

Z kolei w centrum Berlina policja była zmuszona interweniować względem 300 osób. Byli to przeciwnicy obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z koronawirusem.

Niemcy wyszli na ulice, interweniowała policja: Z okazji 1 maja organizacje skrajnie lewicowe i komunistyczne odbyły nielegalne marsze w Berlinie
Niemcy wyszli na ulice, interweniowała policja: Z okazji 1 maja organizacje skrajnie lewicowe i komunistyczne odbyły nielegalne marsze w Berlinie/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

B. Prezes PZPN nie żyje. Przekazano tragiczne wieści

Incydent nad Bałtykiem! Polskie myśliwce poderwane do lotu

NA ŻYWO: Duda obiecał 1200 plus! Setki tysięcy Polaków dostaną pieniądze

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →