Wprowadzają nowe obostrzenia! Ujawniono szczegóły

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, poinformowała, że ministerstwo wprowadzi nowe obostrzenia, wesela nie będą już wyglądały tak samo.

W związku z napływającymi do rządu raportami o większej ilość odnotowywanych zakażeń koronawirusem, podjęto decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń, które mają zapobiegać takiej sytuacji. Zmiany dotkną między innymi osoby organizujące wesela. Przyjęcia weselne będą od tej pory wyglądały zupełnie inaczej niż do tej pory. Powodem takich zmian było wykrycie kilku ognisk choroby na weselach. O szczegółach wprowadzenia nowych obostrzeń w jednym z ostatnich wywiadów wypowiedziała się wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Czytaj też: Pilna konferencja Szumowskiego! Zapadła ważna dla wszystkich decyzja

Ministerstwo rozwoju: Olga Semeniuk informuje, że wprowadzone zostaną nowe obostrzenia, chodzi o wesela

Wiceminister rozwoju wyznała, że nowe obostrzenia mogą pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Dodała także, że gdy tylko wytyczne zostaną uzgodnione to niezwłocznie będą wprowadzane w życie. Niestety dla osób, których wesela niedługo mają się odbyć także będą musiał wziąć nowe wytyczne pod uwagę.

Zobacz również: Poważny wypadek na S7! Tam była Edyta Górniak. Auto stanęło w płomieniach

„Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów” – zaznaczyła Olga Semeniuk.

Goście weselni będą cały czas musieli nosić maseczki ochronne, lub przyłbice. Dodatkowo w weselach nie będą mogły uczestniczyć osoby w podeszłym wieku. Ograniczona ma być także liczba gości. Wiceminister rozwoju podkreśliła, że wszystkie nowe wytyczne dyskutowane były z branżą weselną.

„Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo” – dodała Semeniuk.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe prawo. Dotyczy wszystkich Polaków

Szumowski ma dość! Ruszają masowe kontrole, będą potężne kary. Miarka się przebrała

Doda powiedziała co sądzi o LGBT. Padły bardzo mocne słowa

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →